Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Pierwsze spotkania – Budoskop – Warsztat Architekta za nami Gdańsk (20.02.2014) i Katowice (10.04.2014)

Patronat Medialny Portalu W-A.pl

2014-04-24  Autor: Monika Kacprzak   Źródło: INFO-INWEST   Kategoria: Patronaty

Mamy już za sobą dwa spotkania z cyklu „ Budoskop – Warsztat Architekta – Meeting with innovation” Na początek cyklu wybraliśmy północ i południe, czyli Gdańsk i Katowice. 20 lutego 2014r odbyła się konferencja w Gdańsku w hotelu Mercure, natomiast 10 kwietnia 2014 byliśmy w Katowicach w hotelu Monopol. Patronem Strategicznym wydarzeń jest portal Budoskop.

W konferencjach, wzięli udział m.in.: architekci, inżynierowie, projektanci, urzędnicy i inwestorzy z regionów pomorza i śląska. Na licznie przybyłą grupę uczestników czekało wiele interesujących tematów oraz szeroki wybór materiałów informacyjnych i merytorycznych.

Spotkania rozpoczęliśmy prelekcją Pani ambasador Budownictwa Pasywnego z ramienia Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego. W obu wydarzeniach mieliśmy zaszczyt gościć eksperta z firmy Rockwool Polska. Przedstawiona prezentacja dotyczyła nowych kierunków dla polskiego budownictwa, warunków technicznych i związanych z nimi nowymi wymaganiami dla architektów. Kontynuację tematu przejęła firma Hormann przedstawiająca rozwiązania dotyczące drzwi i bram wykorzystywanych zarówno w budownictwie mieszkaniowym jak i przemysłowym. W obu wydarzeniach wzięła udział również firma Axalta Coating Systems Poland, która dla architektów i projektantów przygotowała dwa tematy wystąpień. W Gdańsku prezentowane były zabezpieczenia antykorozyjne i farby proszkowe natomiast goście Katowic mieli okazję poznać nowoczesną aplikację sieciową pomagającą w doborze kolorów. Firma Phoenix, aby przykuć uwagę słuchaczy postanowiła przeprowadzić swoje wystąpienie w formie interaktywnej, rozdając Iprofile, czym zyskała sympatię wszystkich uczestników.

Nie zabrakło oczywiście tematów dla projektantów wnętrz w obu miastach firma Xeno przeprowadziła bardzo interesujący wykład dotyczący oświetlenia. Z dużą sympatią w Katowicach spotkała się również prezentacja firmy Bauformat Kuchen proponująca nowoczesne rozwiązania mebli kuchennych.

Prawdziwą gradką dla Architektów krajobrazu okazały się prezentacje firmy Libet, Crystal Fountains (Gdańsk) i Hemet (Katowice) firmy przedstawiły innowacyjne, a co ważne również ekologiczne rozwiązania dla swoich produktów. Eksperci z firmy Libet nie tylko opowiadali o zastosowaniach kostki brukowej, ale również wyjaśnili, w jaki sposób najlepiej układać Trawertyn. Prelegentka Crystal Fountains wprowadziła słuchaczy w nastrój relaksu, gdzie woda i światło potrafią przenieść nas do krainy spokoju i wytchnienia, natomiast ekspert z firmy Hemet opowiadał o bezpiecznych nawierzchniach wykorzystywanych na placach zabaw i boiskach sportowych. Zwieńczeniem obu spotkań były tematy mniej techniczne, jednak również bardzo ciekawe, W Gdańsku gościliśmy przedstawiciela Pomorskiego Stowarzyszenia Projektantów „ PoCoTo”, którzy poprzez projekt „Gdynia Playground” co roku budują przeróżne instalacje w przestrzeni publicznej mające na celu przybliżyć mieszkańcom zagadnienia związane z architekturą.  Natomiast w Katowicach prelegent z biura prawnego Koksztys wskazywał, na jakie pułapki prawne należy zwrócić uwagę podpisując umowę. Zarówno jeden jak i drugi wykład w ocenie uczestników cieszył się dużym uznaniem.

Do dyspozycji słuchaczy były również materiały producenta oświetlenia Art Metal mającego w swojej ofercie oświetlenie, latarnie uliczne, współczesne i stylowe elementy małej architektury, firmy Uniwersal producenta wentylatorów dachowych, wywietrzników grawitacyjnych i wentylacji hybrydowej, firmy Monitor Polska oferującej windy, schody ruchome, platformy dla osób niepełnosprawnych, ASPPH – firmy zajmującej się produkcją odwodnień liniowych i punktowych, stowarzyszenia Dachów Płaskich DAFA oraz Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej, firmy VIACON Polska oficjalnego przedstawiciela firmy Sempergreen - największego na świecie producenta ekstensywnych dachów zielonych, a w Katowicach była możliwość spotkania z przedstawicielami firmy. Również w Katowicach uczestnicy konferencji mogli zapoznać się z produktami i porozmawiać z przedstawicielami firmy Sokółka Okna i Drzwi i firmy Otis – producenta wind i schodów ruchomych.

Partnerem strategicznym cyklu jest portal www.budoskop.pl – warsztat architekta i inwestora on-line, który w jednym miejscu skupia oferty materiałowe producentów i dostawców z sektora budowlanego.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz naszym partnerom za aktywny udział w tym spotkaniu  i zapraszamy w tym roku na kolejne wydarzenia z cyklu "Budoskop - Warsztat Architekta".

Na majówkę zapraszamy do Wrocławia (22.05), będziemy również w: Szczecinie (11.06), Poznaniu (12.06), Olsztynie (11.09), Warszawie (25.09), Rzeszowie (08.10), Białymstoku (23.10), Krakowie (27.11) i Łodzi (11.12).

Do zobaczenia!

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Patronaty

Plebiscyt Polska Architektura XXL 2020 – internauci wybrali

2021-10-06

12 kwietnia 2021 zakończyło się głosowanie internautów w trzynastej edycji plebiscytu Polska Architektura… »

Ruszyły zgłoszenia do konkursu Baumit Fasada Roku 2021!

2021-05-20

Domy jedno- i wielorodzinne, budynki niemieszkalne, a także obiekty poddane termomodernizacji czy renowacji… »

Gala Plebiscytu Polska Architektura XXL 2020 – ogłoszenie wyników

2021-05-13

Grupa Sztuka Architektury zaprasza na uroczyste ogłoszenie wyników trzynastej edycji Plebiscytu Polska… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2024 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro