Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Chris Beardshaw gościem Dnia Architekta Krajobrazu ...

Patronat Medialny Portalu W-A.pl

2014-05-20  Autor: Monika Pawlonka-Szczepaniak   Źródło: Agencja Promocji Zieleni   Kategoria: Patronaty

Chris Beardshaw gościem Dnia Architekta Krajobrazu i Mistrzowskich Warsztatów podczas 22. Międzynarodowej Wystawy ZIELEŃ TO ŻYCIE. Brytyjski projektant ogrodów i krajobrazu o międzynarodowej renomie podczas dwóch dni spotkań podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem.

29 i 30 sierpnia 2014 r. (piątek, sobota) w Centrum EXPO XXI, ul. Prądzyńskiego w Warszawie odbędą się seminaria zorganizowane specjalnie dla szerokiego grona projektantów i wykonawców terenów zieleni. Prowadzącym obydwa wydarzenia będzie Chris Beardshaw.

Nasz gość jest znanym brytyjskim ogrodnikiem i architektem krajobrazu od kilkunastu lat zajmującym się z dużym zaangażowaniem popularyzacją wiedzy o roślinach. Swoje wykształcenie zyskał dzięki studiom na kierunku architektury krajobrazu oraz wieloletniemu doświadczeniu ogrodniczemu. Naucza jako pełnoetatowy wykładowca w college’u ogrodniczym Pershore oraz gościnnie na kilku innych uczelniach w Wielkiej Brytanii. Jest zapraszany przez międzynarodowe organizacje i stowarzyszenia ogrodnicze do prowadzenia spotkań wyjazdowych oraz konferencji. Prezentował swoje doświadczenia również poza Europą  - w Nowej Zelandii, RPA i Kanadzie.

Chris jest także zaangażowany w kilka cieszących się wielką popularnością programów ogrodniczych w telewizji BBC oraz od 12 lat jest jednym z prezenterów relacji na żywo z Chelsea Flower Show.

Na co dzień projektuje różnej wielkości tereny zieleni w Wielkiej Brytanii, od małych prywatnych ogrodów po przestrzenie publiczne. Silnie rozwija również praktykę zagraniczną, projektując między innymi zieleń w kompleksach mieszkaniowych w perskim Królestwie Bahrajnu, kreując ogrody pokazowe na wystawach w Japonii, Nowej Zelandii, Singapurze i Rosji. Zagraniczna i krajowa działalność przyniosła mu w ostatnich latach 28 medali, w tym 9 złotych i 4 srebrne na Chelsea Flower Show, złote medale w konkursach ogrodniczych w Nowej Zelandii i Japonii.  

Beardshaw jest autorem i współautorem książek oraz wielu artykułów w brytyjskich czasopismach ogrodniczych (m.in. The English Garden).

Podczas dwóch dni obecności na „Zieleń to życie” Chris podzieli się swoim doświadczeniem prezentując dokonania na Seminarium Dzień Architekta Krajobrazu oraz przekładając wiedzę na praktykę podczas Mistrzowskich Warsztatów.

Oprócz gościa głównego podczas Dnia Architekta Krajobrazu podzielili się swoimi praktycznymi doświadczeniami z naszej rzeczywistości Wojciech Januszczyk - architekt krajobrazu, absolwent i pracownik naukowy architektury krajobrazu na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

 

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniu projektantów i wykonawców terenów zieleni, ogrodników, hobbystów i wszystkich poszukujących inspiracji w dziedzinie projektowania ogrodów.

Wystawy ZIELEŃ TO ŻYCIE corocznie gromadzą grono osób z „zielonego biznesu”. W 2014 roku wzmacniamy branżowy charakter targów - 2 pierwsze dni (czwartek i piątek) skierowane będą wyłącznie do profesjonalistów, sobota pozostaje otwarta dla publiczności. Producenci roślin to najliczniejsza grupa wystawców - ich obecność, a także zainteresowanych tą ofertą klientów przyciągana Wystawę dostawców techniki ogrodniczej, usług i produktów dla ogrodnictwa i architektury krajobrazu.

Informacje dotyczące rejestracji i programu Seminarium Dzień Architekta Krajobrazu i Mistrzowskich Warsztatów można znaleźć na stronie www.zielentozycie.pl w zakładce KONFERENCJE I SEMINARIA.

Organizatorzy: Agencja Promocji Zieleni Sp. z o.o., Związek Szkółkarzy Polskich, Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu

 

 

Zdjęcia pochodzą ze strony: www.chrisbeardshaw.com

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Patronaty

Plebiscyt Polska Architektura XXL 2020 – internauci wybrali

2021-10-06

12 kwietnia 2021 zakończyło się głosowanie internautów w trzynastej edycji plebiscytu Polska Architektura… »

Ruszyły zgłoszenia do konkursu Baumit Fasada Roku 2021!

2021-05-20

Domy jedno- i wielorodzinne, budynki niemieszkalne, a także obiekty poddane termomodernizacji czy renowacji… »

Gala Plebiscytu Polska Architektura XXL 2020 – ogłoszenie wyników

2021-05-13

Grupa Sztuka Architektury zaprasza na uroczyste ogłoszenie wyników trzynastej edycji Plebiscytu Polska… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2023 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro