Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Oficjalne szkolenia LEED już w lipcu

Patronat Medialny Portalu W-A.pl

2014-06-16  Autor: Agnes Vorbrodt   Źródło: Fundacja Instytut Certyfikacji Poland Green Building Certificate IC PLGBC   Kategoria: Patronaty

W dniach 11 i 17 lipca odbędzie się kolejna edycja szkoleń LEED. Prowadzone na licencji USGBC, oficjalne szkolenia LEED cieszą się ogromną popularnością – poprzednia edycja była całkowicie wyprzedana.

Uczestnictwo w szkoleniu LEED 101 zapewnia podstawę do rozpoczęcia przygotowań do egzaminu LEED Green Associate, dostarcza informacji o egzaminie i materiałach do nauki, jak również daje uczestnikom wiedzę pozwalającą w swobodny sposób rozmawiać na tematy związane z certyfikacją LEED. Jest to kluczowe szkolenie dla osób i firm planujących wejście w tematykę LEED, jak również dla osób na stanowiskach kierowniczych, bezpośrednio niezaangażowanych w prace projektowe, ale prowadzących negocjacje /prezentacje dla klientów – podczas szkolenia będą omawiane następujące tematy: koszt certyfikacji, typy certyfikatów LEED – kiedy wybrać LEED-NC, CS, CI czy tez LEED for Homes; porównanie wersji LEED 2009 oraz LEED v4; proces rejestracji i certyfikacji, dobór zespołu projektowego, charrette, LEED Online, Design/Construction Review, oraz kategorie kredytów, kredyty LEED i Prerequisites.

LEED 251 BD+C daje solidna wiedze do rozpoczęcia pracy nad projektami ubiegającymi się o certyfikację LEED-CS oraz LEED-NC. Omawiane tematy będą obejmować szczegółowe wymogi danych Prerequisites (wymogów koniecznych) i kredytów, MPR, dokumentację wymaganą przez poszczególne kredyty – wraz z przykładami z polskich projektów, dokumentację kredytów na platformie LEED Online. Jest kontynuacja LEED 101 i 201. Uczestnicy otrzymają certyfikaty uczestnictwa oraz komplet oficjalnych materiałów szkoleniowych.

Oba szkolenia prowadzone będą w języku polskim przez jedyną w Polsce oficjalną USGBC/LEED Faculty - Agnes Vorbrodt, która wiedzę teoretyczną będzie wzbogacać swoimi doświadczeniami z certyfikacji LEED w Polsce.
 
Agnes Vorbrodt do tej pory uzyskała dla swoich Klientów w Polsce 5 certyfikatów LEED oraz 9 precertyfikatów LEED (w tym wiele na najwyższym poziomie – platynowym) i obecnie prowadzi ok. 1/3 wszystkich projektów w Polsce (oraz projekty w USA i Rosji). Jest wykładowcą budownictwa ekologicznego na Uniwersytecie Harvard'a, założycielką PLGBC i IC PLGBC, członkiem LEED International Roundtable oraz właścicielką firmy konsultingowej VvS | Architects & Consultants oferującej kompleksowa obsługę projektów LEED, w tym coaching dla zespołów projektowych i wykonawczych, przygotowanie dokumentacji LEED, modelowanie energetyczne oraz commissioning.

Fundacja Instytut Certyfikacji IC PLGBC jest oficjalnym USGBC Education Partner.

Fundacja Instytut Certyfikacji Poland Green Building Certificate IC PLGBC jest organizacją pozarządową, której celem jest promowanie projektowania, budowania oraz zarządzania obiektami zgodnie z zasadą potrójnej odpowiedzialności.
Misją IC PLGBC jest pozytywnie wpłynąć na sektor budownictwa w Polsce poprzez szerzenie wiedzy na temat budownictwa zrównoważonego i certyfikacji LEED, jak również certyfikację i promocję ekologicznych produktów i materiałów.

Kontakt/zapisy: biuro@icplgbc.pl

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Patronaty

Plebiscyt Polska Architektura XXL 2020 – internauci wybrali

2021-10-06

12 kwietnia 2021 zakończyło się głosowanie internautów w trzynastej edycji plebiscytu Polska Architektura… »

Ruszyły zgłoszenia do konkursu Baumit Fasada Roku 2021!

2021-05-20

Domy jedno- i wielorodzinne, budynki niemieszkalne, a także obiekty poddane termomodernizacji czy renowacji… »

Gala Plebiscytu Polska Architektura XXL 2020 – ogłoszenie wyników

2021-05-13

Grupa Sztuka Architektury zaprasza na uroczyste ogłoszenie wyników trzynastej edycji Plebiscytu Polska… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2024 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro