Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Wiosnę z Budoskop'em spędziliśmy na zachodzie

Wrocław (22.05.2014) Szczecin (11.06.2014) i Poznań (12.06.2014)

2014-06-30  Autor: Monika Kacprzak   Źródło: INFO-INWEST   Kategoria: Patronaty

Tak jak i rok my również jesteśmy już na półmetku realizacji cyklu „ Budoskop – Warsztat Architekta – Meeting with innovation”. Wiosenne spotkania spędziliśmy na zachodzie naszego kraju, aby od jesieni przenieść się na wschód. 22 maja mieliśmy okazję spotkać się w hotelu Mercure we Wrocławiu, natomiast 11 czerwca 2014 byliśmy gośćmi hotelu Novotel a 12 czerwca pełni pozytywnej energii powróciliśmy do hotelu Mercure, tym razem - w Poznaniu. Patronem Strategicznym wydarzeń był portal Budoskop.pl.

W konferencjach, wzięli udział m.in.: architekci, inżynierowie, projektanci, urzędnicy i inwestorzy z województw  wielkopolskiego, dolnośląskiego i zachodniopomorskiego. Na licznie przybyłą grupę uczestników czekało wiele interesujących tematów oraz szeroki wybór materiałów informacyjnych i merytorycznych.

We wszystkich wydarzeniach mieliśmy zaszczyt gościć ekspertów z różnych zakresów tematycznych istotnych dla środowiska architektoniczno - budowlanego. Z  firmą  Libet urządzaliśmy i aranżowaliśmy tereny zewnętrzne, firma Schöck Polska  – przybliżyła  słuchaczom istotne zagadnienia  związanie z mostkami termicznymi,  a firma Autodesk  zapoznała uczestników z możliwościami  specjalistycznego oprogramowania  dedykowanego architektom .

Zarówno we Wrocławiu jak i w Poznaniu firma Hörmann przedstawiła nam  rozwiązania dotyczące zastosowania  drzwi i bram w budownictwie enerooszczędnym. W obu wydarzeniach wzięła udział również firma Axalta Coating Systems Poland, która dla architektów i projektantów przygotowała bardzo ciekawy temat o kolorach i unikalnej aplikacji sieciowej Alesta@ColorIT.  Firma Phoenix Distibution, zaprezentowała technologie Iprofili do aranżacji trudnych typów  powierzchni – pomysłowe zastosowanie tego rozwiązania spotkało się ze sporym zaciekawieniem.  We Wrocławiu i Szczecinie eksperci z firmy Rockwool wprowadzili słuchaczy w zagadnienia o nowych wymaganiach technicznych i systemach elewacyjnych Rockpanel.

Tematem wzbudzającym zainteresowanie uczestników były również  dachy zielone Sempergreen zaprezentowane rozwiązania przez firmę  ViaCon oraz zielone ściany pracowni projektowej  Greenarte.

Idealnym majowym tematem okazały się bezpieczne nawierzchnie placów zabaw, kortów i  boisk  o czym mogliśmy posłuchać dzięki firmie Hemet, a w zawiły świat litery prawa prosto i konkretnie wprowadziła  nas kancelaria prawna  Koksztys.

Czerwiec jednoznacznie wszystkim kojarzy się z wakacjami a wakacje to i woda.  W Szczecinie o basenach i nowoczesnych rozwiązaniach budowania obiektów rekreacyjnych  opowiadał nam prelegent z firmy Astrapool.  A specjaliści z Driftwood przedstawili  alternatywny materiał dla drewna – deski kompozytowe idealne do budowy  tarasów.  Również w Szczecinie swój debiut mieli prelegenci z firmy Otis – lidera na rynku wind. Oczywiście nie zabrakło ich z nami w Poznaniu gdzie przedstawili swoje najnowsze rozwiązania ekologiczne. 

Na zakończenie spotkania w Szczecinie prelegent z firmy Burmatex wprowadził nas w świat wykładzin biurowych.  W Poznaniu natomiast w odniesieniu do nowych wymogów ekspert firmy Synthos przedstawił termoizolacje z certyfikatem BREEEM.

Patronat Honorowy PIBP również miał swoje wystąpienie w Szczecinie i Poznaniu. Tematy dotyczyły zarówno efektywności energetycznej budynku jak i prefabrykowanych domów spełniających wymogi domu pasywnego.

Jak zawsze do dyspozycji słuchaczy były również materiały producenta oświetlenia Art Metal mającego w swojej ofercie oświetlenie, latarnie uliczne, współczesne i stylowe elementy małej architektury, firmy Uniwersal producenta wentylatorów dachowych, wywietrzników grawitacyjnych i wentylacji hybrydowej, firmy Monitor Polska oferującej windy, schody ruchome, platformy dla osób niepełnosprawnych, ASPPH – firmy zajmującej się produkcją odwodnień liniowych i punktowych, stowarzyszenia Dachów Płaskich DAFA oraz Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej,

Partnerem strategicznym cyklu jest portal www.budoskop.pl – warsztat architekta i inwestora on-line, który w jednym miejscu skupia oferty materiałowe producentów i dostawców z sektora budowlanego.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz naszym partnerom za aktywny udział w tym spotkaniu i zapraszamy w tym roku na kolejne wydarzenia z cyklu "Budoskop - Warsztat Architekta".

Jesienne spotkania, na które serdecznie zapraszamy, rozpoczynamy: w  Olsztynie (11.09), Warszawie (25.09), Rzeszowie (08.10), Białymstoku (23.10), Krakowie (27.11) i Łodzi (11.12).

Do zobaczenia!

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Patronaty

Plebiscyt Polska Architektura XXL 2020 – internauci wybrali

2021-10-06

12 kwietnia 2021 zakończyło się głosowanie internautów w trzynastej edycji plebiscytu Polska Architektura… »

Ruszyły zgłoszenia do konkursu Baumit Fasada Roku 2021!

2021-05-20

Domy jedno- i wielorodzinne, budynki niemieszkalne, a także obiekty poddane termomodernizacji czy renowacji… »

Gala Plebiscytu Polska Architektura XXL 2020 – ogłoszenie wyników

2021-05-13

Grupa Sztuka Architektury zaprasza na uroczyste ogłoszenie wyników trzynastej edycji Plebiscytu Polska… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2023 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro