Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Budynki i domy z keramzytu. Czy warto?

Informacje...

2018-10-30  Autor: Autor zewnętrzny   Źródło: krosbud.pl   Kategoria: Wiadomości z kraju

Najnowsze sposoby budowy domów i innych budynków użytkowych.

Czy budowa domu z keramzytu to dobry pomysł? W Polsce tego rodzaju budownictwo nadal jest mało popularne. Jednak na zachodzie starego kontynenty jest bardzo popularne w różnego rodzaju budownictwie. Jednym z powodów jest to, że nie mamy wiedzy na temat tego czym jest keramzyt i w jaki sposób odbywa się cała budowa. Brak elementarnej wiedzy powoduje, że niemal od razu odrzucamy alternatywne metody budowy naszego domu.

Keramzyt - nowość na naszym rynku

Sama nazwa keramzyt jest dla ludzi praktycznie anonimowa. Nic im nie mówi, a tak naprawdę w wielu dziedzinach naszego życia używamy tego typu produkty. Keramzyt możemy spotkać w branży ogrodniczej, gdzie występuje w postaci małych kuleczek, które używamy do pokrycia gruntu wokół krzewów i drzewek. Keramzyt jest bezpieczny w kontakcie z żywnością, dlatego używa się go również do produkcji kubków. Sam keramzyt jest lekkim kruszywem, który jest wypalanych w wysokich temperaturach. Keramzyt jest bardzo dobrym izolatorem ciepła, dlatego jest najczęściej używany w budownictwie. Z tego materiału wykonuje się głównie:

  • płyty dachowe,
  • bloczki keramzytowe,
  • ściany,
  • stropy.

Tego typu elementy prefabrykowane pozwalają na bardzo szybką budowę domów z keramzytu.

Zalety budynków z keramzytu

Dzięki budowie z bloczków keramzytowych, możemy być pewni że, nasze domy będą energooszczędne. Struktura takiego bloczku jest porowata, dzięki temu mamy pewność, że ściany będą posiadać odpowiednią izolację termiczną. W środku danego bloczku mamy minimalne przestrzenie, które wypełnione są przez powietrze, co wpływa bardzo korzystnie na ergonomię budynku. Wspomniane powyżej małe przestrzenie z powietrzem posiadają również właściwości, które przepuszczają parę, a to oznacza. że budynki z keramzytu są odporne na wilgoć. Takie rozwiązania pozwalają nam zaoszczędzić bardzo znaczne kwoty na ogrzewaniu i eksploatacji. Warto również wspomnieć o tym, że domy z keramzytu mają bardzo dużą termoakumulację. Oznacza to, że jeśli mamy bardzo gorące lato, to ściany naszego domu nie przepuszczają ciepła z zewnątrz do środka. Natomiast zimą nasz dom zatrzymuję ciepło w wewnątrz budynku. Keramzyt charakteryzuje się również bardzo dużą odpornością ogniową. Gotowe elementy z keramzytu charakteryzują się lekkością, dlatego nawet bardzo duże elementy są łatwe w transporcie i montażu. Jednym z większych plusów tego typu budowy jest to, że czas takiego przedsięwzięcia skrócony jest do minimum. Jest to bardzo duża oszczędność pieniędzy w porównaniu z klasycznymi metodami budowania domów.

Koszt budowy

Jak podają eksperci z branży budowlanej, domy keramzytowe są bardzo dobrą inwestycją. Czas budowy, wysoka jakość materiału, łatwość w budowie wszystkie te plusy sprawiają, że rozwiązanie tego typu staje się bardzo opłacalne. Wybierając tego typu rozwiązanie zyskujemy bardzo oszczędny, bezpieczny i w stosunku do innych tani dom. Technologia ta z pewnością z roku na rok będzie zyskiwać coraz więcej zwolenników.

Podsumowując, budowa domu z keramzytu pod względem ekonomicznym i czasowym jest dużo bardziej opłacalna od budowy domu z klasycznych materiałów. Zalet, które przemawiają za tego typu budową jest dużo więcej. Jednakże, upłynie pewnie wiele czasu, zanim nasze społeczeństwo przekona się, że warto zamienić budownictwo z klasycznych materiałów w bardziej zaawansowane technicznie. 

Źródło: krosbud.pl

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Wiadomości z kraju

Kolejne statuetki TopBuilder dla Baumitu!

2020-11-06

Produkty i rozwiązania zmieniające oblicze polskiej sceny budowlanej – to właśnie im przypadły… »

Mercure Warszawa Ursus Station – nowy hotel w stolicy inspirowany historią kolei

2020-10-26

Goście odwiedzający nowoczesny obiekt w Ursusie mogą poczuć się jak podczas podróży pierwszą koleją… »

Kuchnia w ciemnych barwach

2020-10-26

Czerń i odcienie szarości coraz lepiej czują się w kuchennych aranżacjach. I to nie tylko w postaci… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2020 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro