Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Jak podkreślić estetykę osiedlowej inwestycji i nadać jej prestiżu

Informacje...

2018-11-28  Autor: Autor zewnętrzny   Źródło: Autor zewnętrzny   Kategoria: Wiadomości z kraju

Różnorodność urbanistycznej zabudowy sprawia, że każde miasto inaczej kojarzymy. Myśląc Gdańsk widzimy piękne lofty, urokliwe zabytkowe kamienice i długie deptaki. Z Warszawą kojarzą się nam wysokie biurowce z imponującymi przeszkleniami, estetyczne nowoczesne osiedla oraz kontrastujące z nimi szare, wielkopłytowe budownictwo rodem z lat 60. Każde miasto ma swój charakter, na który składa się budownictwo miejskie, osiedlowe czy biznesowe. Przy takiej różnorodności rodzi się pytanie, jak podkreślić piękno mieszkaniowej inwestycji i wkomponować się w otaczającą przestrzeń?

Zabudowa osiedlowa, biurowce, hotele czy centra handlowe coraz częściej stawiają nie tylko na solidne i trwałe materiały budowlane, ale również na estetyczny efekt. Deweloperzy już dawno zdali sobie sprawę, że wygląd budynku świadczy o jego prestiżu, użyteczności i estetyce. Eleganckie elewacje, szklane lub aluminiowe tarasy, a także nowocześnie zagospodarowana przestrzeń wokół, ma nie tyle przyciągać wzrok, co być rozpoznawalną wizytówką inwestycji. Podobnie jest również z nawierzchnią, która tworzy szlaki komunikacyjne rozdzielając przestrzeń zależnie od przeznaczenia. To właśnie ona prowadzi do drzwi i oddaje pierwsze wrażenie inwestycji.

Coraz częściej developerzy stawiają na wysokie standardy nawierzchni, które spełniają betonowe kolekcje marki Polbruk, pojawiające się licznie w projektach i realizacjach   miejskich.

W zabudowie urbanistycznej – kostka brukowa Polbruk stanowi dopełnienie miejsc wszędzie tam, gdzie toczy się życie mieszkańców. Nic dziwnego – od kilku lat jest to najczęściej wybierany materiał budowlany do układania nawierzchni.

Osiedle RAI – Gdańsk Osowa

Przykładem realizacji miejskiej wykończonej z zastosowaniem kostki brukowej Polbruk jest osiedle RAI, zlokalizowane na terenie dzielnicy Gdańsk - Osowa. Każdy z bloków zyskał tutaj kompatybilne z wymogami projektowymi uzupełnienie w postaci solidnej i odpornej na uszkodzenia nawierzchni. Za pomocą Polbruk Complex – kostki z linii Polbruk Styl – utworzono atrakcyjne ścieżki w kształcie zawijających ślimaków, które świetnie komponują się z osiedlową roślinnością, podkreślając profesjonalizm wykończenia.

Nawierzchnia ułożona z elementów Polbruk zdobi również miejski krajobraz Krakowa. Mowa o dwóch bardzo nowoczesnych realizacjach zaprojektowanych przez biuro architektoniczne „Kita Koral Architekci”. Do wykończenia otoczenia zarówno osiedla Black & White, jak i Rainbow także posłużyła kostka brukowa Polbruk Complex w odcieniach szarym i grafitowym. Jej największym atutem, poza uniwersalnym designem, jest duża wytrzymałość na obciążenia, dzięki czemu jest ona odpowiednia do wykańczania nawierzchni zaprojektowane z myślą o intensywnej eksploatacji. Polbruk Complex, wypełniając dużą przestrzeń symetrycznym i monochromatycznym motywem, doskonale wpisała się w aktualne trendy, stając się tym samym zarówno stylowym, jak i bardzo nowoczesnym uzupełnieniem projektów.

Pracownia „Kita Koral Architekci” wykorzystała produkt Polbruk również w ramach realizacji kolejnej inwestycji – osiedla Lea 251, gdzie tym razem nawierzchnię oraz schody ułożono z  wielkoformatowych płyt Polbruk Urbanika 60.

Chabrowy Zakątek – Ożarów Mazowiecki

Zupełnie inny, bardziej sielankowy klimat udało się osiągnąć na osiedlu domków w zabudowie szeregowej „Chabrowy Zakątek” w Ożarowie Mazowieckim. Ta mieszkaniowa inwestycja, mająca charakter spokojnej enklawy, powstała w miejscu, gdzie kostka brukowa i elementy małej architektury oraz ogrodzenia mają szczególne znaczenie, ponieważ ułatwiają komunikację i zapewniają prywatność, przy jednoczesnym zagwarantowaniu spójnego i wyrazistego efektu wizualnego. W celu podkreślenia walorów inwestycji droga dojazdowa do domków została wykonana z kostek Polbruk Nostalite Prima, Prostokąt oraz Ekol. To korzystne połączenie Stylu i Techniki idzie w tym miejscu w parze z funkcjonalnością i designem. Wybór kostek z linii ekologicznej ma jeszcze jeden ważny atut – wsparcie dla ekosystemu. Wypełnione grysem i żwirem spoiny między kostkami przepuszczają wodę, co oznacza, że jest to rozwiązanie przyjazne dla środowiska i bezpieczne.

Zielona Polana – Nowa Wola

Kolejnym przykładem efektownego połączenia Stylu i Techniki jest realizacja w zespole willowym Zielona Polana w Nowej Woli. W tym miejscu inwestor zdecydował się połączyć jedną z najbardziej charakterystycznych kostek w ofercie przemysłowej Polbruk – znaną wszystkim Tetkę ze szlachetną kostką Carmino. W efekcie powstała harmonijna nawierzchnia, która stanowi trwałe uzupełnienie dla ekskluzywnego charakteru osiedla. Świetnie współgra ona w tym miejscu z trapezową kostką Carmino w kolorze indiana. Na Zielonej Polanie najlepiej można zobaczyć, jak rozwiązania dedykowana dla przemysłu (budowy dróg, placów i parkingów) znajdują zastosowanie również w nowoczesnych projektach służących mieszkańcom.

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Wiadomości z kraju

Scenariusze dla polskiego meblarstwa po czasach pandemii

2020-07-30

Polski przemysł meblarski został mocno dotknięty przez sytuację związaną z epidemią koronawirusa. Niemniej… »

Nowy raport Nowego Stylu: Welcome back... to the office!

2020-07-30

Eksperci Nowego Stylu sporządzili raport „Welcome back... to the office!”, w którym zebrali… »

Dostosowanie umów najmu do obecnych realiów kluczem do przetrwania

2020-07-27

Mijają dwa miesiące od momentu częściowego zniesienia obostrzeń dotyczących gastronomii. To był dla nas bardzo… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2020 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro