Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Markiza tarasowa - zalety i sposoby montażu

Porady i informacje...

2019-08-19  Autor: twojamarkiza.pl   Źródło: twojamarkiza.pl   Kategoria: Porady, produkty, technologie

Taras z południowej strony domu to coś, co brzmi niezwykle atrakcyjnie. Poranne śniadania, wieczorne kolacje, opalanie w południe. Gorzej, gdy chcemy zjeść obiad, a słońce nie ma litości. Wtedy przyda się markiza tarasowa.

Markiza tarasowa – co to jest

Markiza tarasowa, jak sama nazwa wskazuje, jest tymczasowym zadaszeniem tarasu dla ochrony przed deszczem lub słońcem. Tymczasowym, bo markizę można w każdym momencie złożyć. W przypadku markizy tarasowej najważniejsze jest, że będzie ona na stałe połączona z budynkiem. Tu do wyboru są trzy sposoby montowania jej: do ściany, do krokwi i do sufitu. Markiza po złożeniu całkowicie chowa się w kasecie i jest niewidoczna. Nie ma dodatkowych wsporników. Jest lekka, doskonale sprawdza się jako ochrona przed deszczem lub słońcem, ale w przypadku bardzo silnego wiatru lepiej ją złożyć. Chociaż konstrukcja markizy tarasowej jest znacznie stabilniejsza niż tradycyjnych parasoli ogrodowych, to jednak silny wiatr może ją uszkodzić.

Markiza tarasowa – zalety

Zastosowanie markizy tarasowej jako ochrony przed deszczem i słońcem to rozwiązanie, które niesie ze sobą wiele zalet:

Łatwość montażu. Zamocowanie markizy nie wymaga ingerencji w konstrukcję budynku. Tak naprawdę można to zrobić samodzielnie. Wystarczy odrobina zdolności do majsterkowania. Na montaż markizy warto zarezerwować około dwóch godzin, by mieć pewność, że jest stabilna i dobrze wypoziomowana. Jednak na ogół czas montażu jest krótszy.

Łatwość sterowania. Nowoczesne markizy mają wbudowane sterowanie automatyczne za pomocą pilota. Nie ma potrzeby wstawania z fotela, by rozłożyć lub schować dach nad sobą.

Automatyka pogodowa. Idealna rzecz dla wygodnych – markiza sama „rozpoznaje” pogodę i w zależności od tego automatycznie rozwija się lub zwija.

Możliwość osłonięcia dużej powierzchni. Coraz częściej spotyka się markizy o powierzchni 20 m² i więcej. Kilkumetrowy wysięg powinien wystarczyć, by osłonić cały taras, lub przynajmniej tę jego część, na której stoją meble.

Uniwersalne wzornictwo. Tutaj warto podkreślić, że uniwersalne nie oznacza trzech kolorów pasujących do wszystkiego. Firmy produkujące markizy tarasowe zazwyczaj mają w ofercie kilkaset wzorów. To dość, by dobrać coś, co naprawdę pasuje do domu i ogrodu.

Markiza tarasowa – wady

Niewiele jest wad związanych z markizą tarasową. Największym problemem jest konieczność składania markizy przy silnym wietrze. Osobom, które mieszkają w wietrznych rejonach kraju lub nie chcą rezygnować z osłony tarasu, gdy wieje wiatr, poleca się inne rozwiązania. Zamiast markizy można zamontować pergolę, która jest konstrukcją stałą, dużo bardziej stabilną i całkowicie odporną na warunki atmosferyczne.

Markiza tarasowa – wyposażenie dodatkowe

Mogłoby się wydawać, że coś tak prostego jak markiza nie ma w sobie miejsca na jakiekolwiek wyposażenie dodatkowe. W rzeczywistości można mówić aż o dwóch takich elementach. Pierwszy z nich to falbana, która wbrew pozorom nie pełni wyłącznie funkcji dekoracyjnej. Falbana jest polecana zwłaszcza wtedy, gdy taras wychodzi na stronę południowo-zachodnią lub zachodnią, jest ona wówczas dodatkową osłoną w godzinach popołudniowych i wieczornych, gdy słońce zbliża się do horyzontu.

Drugim ciekawym rozwiązaniem jest wbudowane oświetlenie LED, najczęściej w profilu czołowym. Dzięki temu markiza jest nie tylko osłoną tarasu, ale i sposobem na rozproszenie wieczornego mroku.

Więcej informacji znajdziesz na stronie http://www.twojamarkiza.pl .

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Porady, produkty, technologie

Mączka bazaltowa w ogrodnictwie - jakie ma zastosowania?

2020-09-11

Mączka bazaltowa jest często używana przez profesjonalne gospodarstwa ogrodnicze i nie wszyscy wiedzą, w jakim… »

Nowości Grand Concept

2020-09-09

Znana Polakom od pokoleń marka Opoczno przedstawia nową serię gresów wielkoformatowych, stworzonych w… »

Stylowa kuchnia od ernestrust

2020-09-09

Gdy myślimy o nowoczesnym stylu, widzimy proste i przejrzyste rozwiązania oraz otwarte przestrzenie bez zbędnych… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2020 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro