Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Właściwości potwierdzone certyfikatem – znak jakości natureplus

Informacje...

2019-08-22  Autor: Autor zewnętrzny   Źródło: Autor zewnętrzny   Kategoria: Porady, produkty, technologie

Wewnątrz budynków spędzamy średnio 90% naszego życia, dlatego warto zwrócić uwagę na to, z jakich materiałów są one wykonane. Problemy zdrowotne takie jak bóle głowy, przewlekłe zmęczenie i osłabienie mogą być spowodowane szkodliwymi substancjami wydobywającymi się np. z farb, wykładzin czy innych elementów wykończeniowych. Toteż przygotowując się do budowy lub remontu dobrze jest zweryfikować dostępną ofertę produktową także pod kątem bezpieczeństwa dla środowiska oraz naszego zdrowia.

Jak mieć pewność, że materiały, których planujemy użyć są w stu procentach ekologiczne?

– Najlepiej szukać pozycji posiadających certyfikat świadczący o ich wysokich standardach jakości oraz bezpieczeństwie. Kupując wyroby z takim oznaczeniem, możemy mieć pewność, że nie zaszkodzą one naszemu zdrowiu – przekonuje ekspert. Jednym z takich certyfikatów jest natureplus, przyznawany przez Międzynarodowe Stowarzyszenie na rzecz Zrównoważonego Budownictwa produktom budowlanym spełniającym najostrzejsze kryteria ekologiczne. Natureplus to najtrudniejszy do zdobycia atest w tej branży – artykuły starające się o tę certyfikacje muszą składać się aż w 85% z surowców odnawialnych. Weryfikacja tych wymagań przeprowadzana jest przez ekspertów i akredytowane laboratoria, biorące pod uwagę międzynarodowe normy oraz trzy najważniejsze dla stowarzyszenia kwestie: środowisko, zdrowie i funkcjonalność. Co więcej, certyfikat natureplus to europejska etykieta ekologiczna oparta na ścisłych kryteriach naukowych.

Zweryfikowane produkty

Certyfikat natureplus jest rozpoznawalny i ceniony w całej Europie – zarówno przez specjalistów budowlanych, jak i organizacje ochrony środowiska. Wśród produktów rekomendowanych przez Międzynarodowe Stowarzyszenie na rzecz Zrównoważonego Budownictwa znalazły się m.in. produkty z linii Baumit Klima, wyróżniające się bezpiecznym dla zdrowia składem oraz jakością. Pochodzące z tej serii biały tynk wapienny KlimaWhite i gładzie wapienne KlimaFinish oraz KlimaFino są świetnym regulatorem wilgotności powietrza wewnątrz pomieszczeń, a dzięki naturalnym składnikom użytym do produkcji, nie emitują szkodliwych substancji. Dodatkowo ich wysoki współczynnik pH minimalizuje ryzyko rozwoju grzybów-pleśni. To natomiast cechy niezwykle istotne z perspektywy tworzenia przyjaznego mieszkańcom mikroklimatu. Niezależni eksperci, którzy poddali analizie wyniki testów prowadzonych w największym w Europie parku badawczym materiałów budowlanych Baumit VIVA są zgodni. Wykończenie ścian wewnętrznych regulujące poziom wilgoci w pomieszczenia wraz z właściwym ociepleniem oraz solidną konstrukcją przegród zewnętrznych, stanowi trzy filary, na których opiera się filozofia zdrowego mieszkania. Spełniając te warunki, mamy gwarancję, że nasz dom stanie się bezpieczną przestrzenią.

Twórcom znaku jakości natureplus zależy na tym, aby konsumenci byli świadomi swoich wyborów oraz kierowali się zrównoważonym budownictwem, dobrem środowiska oraz własnym zdrowiem. Planując zakup artykułów budowlanych, warto zwracać uwagę na to, czy posiadają one certyfikaty, ponieważ produkty o niskiej jakości nie tylko mogą okazać się nietrwałe, ale również szkodliwe dla naszego samopoczucia.

 

 

www.baumit.com 

www.facebook.com/BaumitPolska

 

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Porady, produkty, technologie

Mączka bazaltowa w ogrodnictwie - jakie ma zastosowania?

2020-09-11

Mączka bazaltowa jest często używana przez profesjonalne gospodarstwa ogrodnicze i nie wszyscy wiedzą, w jakim… »

Nowości Grand Concept

2020-09-09

Znana Polakom od pokoleń marka Opoczno przedstawia nową serię gresów wielkoformatowych, stworzonych w… »

Stylowa kuchnia od ernestrust

2020-09-09

Gdy myślimy o nowoczesnym stylu, widzimy proste i przejrzyste rozwiązania oraz otwarte przestrzenie bez zbędnych… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2020 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro