Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Projekt: Nowe otwarcie Architekt wnętrz Małgorzata Górska-Niwińska/Pracownia Architektoniczna MGN

Informacje...

2019-08-22  Autor: MGN   Źródło: MGN   Kategoria: Projekty i realizacje

Gdy synowie się usamodzielnili, właściciele tego domu uznali, że to znakomita okazja do przystosowania wnętrza do nowych potrzeb pomniejszonej o dwóch członków rodziny. Całkowicie zmodernizowali więc aranżację i zmienili przeznaczenie kilku pomieszczeń. Jak wyszło, zobaczcie sami.

Wprawdzie na ciasnotę i brak własnego kąta w tym domu nikt z pięcioosobowej rodziny nie mógł narzekać, bo każdy z mieszkańców miał swoją sypialnię, ale o pełnym komforcie życia mowy być nie mogło. Brakowało bowiem pomieszczeń na wymarzoną przez właścicielkę garderobę ani nie było osobnego pokoju, w którym mogliby nocować przyjeżdżający w odwiedziny goście. Wiele do życzenia pozostawiała również znajdująca się na parterze otwarta strefa dzienna. Niezbyt przestronna, z wysuwającą się na pierwszy plan kuchnią, nie zapewniała wystarczającej liczby miejsc ani do odpoczynku, ani do jedzenia. Gospodarze zdecydowali więc, że te i inne doskwierające im problemy trzeba niezwłocznie rozwiązać. Podjęła się tego architektka wnętrz Małgorzata Górska-Niwińska z Pracowni Architektonicznej MGN, do której zwrócili się z prośbą o pomoc.

Przygotowany przez nią projekt zakładał prawdziwą rewolucję –całkowicie nowy wystrój. Zamiast zbyt obszernej, dominującej we wnętrzu kuchni z monstrualną wyspą, projektantka zaproponowała skromniejszą zabudowę z dwoma równoległymi ciągami szafek, uzupełnionymi o dodatkowe schowki w dyskretnie wyglądającej szafie na trzeciej ścianie. Tym sposobem właściciele nie stracili cennego miejsca do przechowywania, a zyskali więcej przestrzeni na części jadalną i wypoczynkową, dzięki czemu mogli w nich ustawić tyle mebli, ile potrzebowali.

Założono, że aranżacja całej otwartej strefy dziennej będzie spójna zarówno pod względem stylu, jak i kolorystyki. Wybrano elegancki, ponadczasowy styl modern, odważne, ciemne barwy, wyraźnie odcinające się od jasnego tła oraz opierające się zmieniającym się modom szlachetne materiały. I tak powstał elegancki wystrój, który nie opatrzy się szybko i dobrze będzie wyglądał za dziesięć czy dwadzieścia lat. Jego wielką ozdobą jest pięknie żyłkowany spiek kwarcowy na fragmentach ścian i obudowie kominka, który coraz częściej zastępuje we wnętrzach marmur czy granit.

Równie wielką metamorfozę przeszły obydwie łazienki, gabinet, a także pokoje na piętrze. Teraz są tam trzy sypialnie (gospodarzy, ich córki i gościnna), a w pozostałych, najmniejszych, urządzono pralnię i garderobę. W aranżacji wszystkich pomieszczeń taka samą wagę przywiązywano do funkcjonalności, co i do estetyki. W efekcie wnętrza są nie tylko w wygodne, ale i bardzo efektowne.

 

Foto 1: Wielkoformatowe płyty spieku kwarcowego, które widać na ścianie i obudowie kominka, do złudzenia przypominają slaby naturalnego kamienia, a są od niech cieńsze i lżejsze, a co za tym idzie łatwiejsze w obróbce i montażu. Materiał ten przypomina granit czy marmur nie tylko wyglądem, ale i właściwościami. Jest bowiem tak samo trwały i odporny na uszkodzenia mechaniczne co one.

 

Foto 2: Zabudowa kuchenna z trzech rodzajów płyt: fornirowanej drewnem orzecha, lakierowanej na szaro oraz na biało, ma salonowy charakter, dzięki czemu idealnie komponuje się z resztą wystroju otwartej strefy dziennej. W lustrze, którym wyłożono ścianę za jadalnią, odbijają się fragmenty aranżacji, co wywołuje wrażenie większej przestronności wnętrza.

 

Foto 3: Lampa z kulistymi kloszami ze szkła rozjaśnia blat stołu i jego otoczenie. Strefę wypoczynkową natomiast dobrze oświetlają reflektorki na szynie, które może dowolnie ustawiać, kierując światło tam, gdzie jest potrzebne. Jest tu jeszcze lampa podłogowa – jej zadaniem jest tworzenie nastrojowego klimatu.

 

Foto 4: W łazience na parterze ściany również wyłożono spiekiem kwarcowym. Okładzina w kabinie prysznicowej wygląda jak z marmuru. To właśnie ten materiał w głównej mierze decyduje o urodzie tego wnętrza. Zadbano też o funkcjonalność tego pomieszczenia. Jest tu łatwy dostęp do wszystkich urządzeń sanitarnych i schowki, w których można ukryć to, co nie powinno leżeć na widoku. Na nie wykorzystano każdą wolną przestrzeń, między innymi we wnęce, powstałej po obudowaniu instalacji podwieszonego sedesu.

 

Foto 5: Łazienka na piętrze to niemal salon kąpielowy. Wrażenie luksusu wywołuje spiek kwarcowy na ścianie, który do złudzenia przypomina szlachetny onyks, a także wolno stojąca wanna o nieregularnym kształcie. Wartym uwagi pomysłem jest metalowy regał, który zasłania od strony drzwi wejściowych sedes i bidet. Stojące na nim rośliny doniczkowe dekorują wnętrze i wprowadzają do niego przyjazny nastrój.

 

Foto 6: Miejsce przy drzwiach przeznaczono na umywalkę o takiej samej formie, co wanna. Wspiera się ona na kamiennym blacie. Pod nim – pojemna szafka na ręczniki i kosmetyki.

 

Foto 7: Córka właścicieli dostała teraz większy pokój. On również został urządzony z dbałością o estetyczny wygląd i funkcjonalność. Pod oknem, czyli w optymalnym miejscu, jest kącik do nauki, a pod skosem dachu – strefa sypialna. Przy łóżku wzrok przyciągają pomysłowe schowki na książki i wszystko, co dziewczynka chce mieć pod ręką, gdy kładzie się spać. Ścianę w drugiej części pokoju zabudowano pojemnymi szafami z frontami z płyt w dwóch kolorach, które tak połączono, by powstał motyw gór. Wygląda to bardzo efektownie.

 

Foto 8: W sypialni gospodarzy panuje zachęcający do wypoczynku klimat. Takie przytulne wrażenie wywołuje miękki, tapicerowany zagłówek łóżka, który zajmuje całą długość ściany, przypominająca mięsistą tkaninę tapeta i puchate dywany. Pełnemu relaksowi sprzyja również spokojna kolorystyka w odcieniach bieli, beżu i szarości z błękitnymi akcentami.

 

Foto 9: W przedpokoju ogromna szafa, w całości przeznaczona na buty. Dodatkowym schowkiem jest tutaj wnętrze ławeczki. Na jej wyłożonym miękką poduchą siedzisku można wygodnie usiąść, by zmienić buty albo odłożyć przyniesione z miasta zakupy. Z drugiej strony przedpokoju – kolejna szafa, tym razem na wierzchnie ubrania. Fronty obydwu mebli zostały zrobione z płyty fornirowanej orzechem, czyli z takiego samego materiału co szafki w strefie dziennej.

 

Foto 10: Po remoncie gabinet przestał pełnić dwie funkcje (wcześniej był też pokojem gościnnym). Teraz służy tylko do pracy i przechowywania dokumentów. Aby wszystkie się zmieściły i był do nich łatwy dostęp, jedną ścianę od podłogi do sufitu zabudowano regałem z półkami otwartymi i zamykanymi drzwiczkami. Biurko z długim blatem stoi pod oknem, a obok niego dodatkowy schowek – biblioteczka. Ona, tak samo jak pozostałe meble, została zrobiona na wymiar z płyt fornirowanych orzechem i lakierowanych.

 

 

 

Wasze opinie

2019-10-23 08:33:22    DESERTDuba

Dubai Desert Safari https://www.dubaieveningsafari.com Dubai Desert Safari leads at Top 3 Attractions in the United Arab Emirates. No doubt about that among countless entertainment activities offered by Dubai, Dubai Desert Safari has proven its excellence in services & capturing the hearts of millions of tourists worldwide. Dubai Desert Safari is the mainstream tourist magnet in Dubai. A huge number of tourists and visitors come to enjoy Desert Safari every year. This tour is a stand-alone champion of amusement and pleasure in all the glitter of this fabulous charming Dubai city, as it provides a full day of fun and thrill in unique Arabian style for the whole family and for every age. In addition, these vibes will stay with you in the form of beautiful memories. To begin with, Dubai Desert Safari starts with a comfortable pickup facility in our air-conditioned vehicles from your home, office, or centralized location, it depends upon the type of package you booked for. You\\\'ll be drop on the road-side after leaving the magnificent scenery of the city behind the sand dunes. Our very friendly but highly professional team will warmly welcome you to the adventurous world of Desert Safari on the road-side, where land cruisers will be ready to take you deep in the heart of this huge Arabian desert. Cross and feel the natural beauty of Dubai Desert and test your adrenaline while driving on the top of Red Sand Dunes with our expert drivers, following Global Safety Standards. In the local language, it called Sand Dune Bashing or Dune Driving, where you get to ride in 4WD while our driver shows you his feats and skills. By going up and down and doing zigzag on top of the thin edge of huge Red Sand Dunes at a very fast speed. As a result, you\\\'ll experience adrenaline rush pumping in your veins. Safety is our top most priority concern to satisfy your event experience. Our drivers are professionally trained so you have the most fun out of it while making sure that your safety is intact.

2019-10-23 10:09:46    Blind Duba

Choose the Best Curtains Shop in Dubai. Basically, there are a number of curtains shops in Dubai, but people always prefer to buy the best material. Here, the best material is meant by the best quality curtains at curtains shops in Dubai. Basically, curtains are used for covering the windows of your home or office, etc. when you visit any curtain shop in Dubai, you always look for certain innovative designs and patter that may give the appreciable look to your home or office place. On the other hand, color factors of the curtains affect the interior design of your home a lot. https://www.curtainsdubai.io/blog/curtains-dubai

2019-10-23 10:13:11    Private de

Hope your search on finding out Private Desert Safari in Dubai or Private Desert Safari services in Dubai ends here. There are plenty of Desert Safari companies in Dubai, but Arabian Safari always stand out of the crowd with our unique Services. Nowadays, it is very difficult to find a right Desert Safari Provider in Dubai. This is due to, Tour and Travel company who don’t have any expertise started offering Desert Safari services in Dubai as there is high demand. Then, Consultants, Individuals have website and call them-self as Best Service provider of Desert Safari. An Desert Safari company in Dubai should be capable of bringing better user experience to your Enjoyable and memorable trip when you hire them for your Desert Safari Provider. https://www.arabian-safari.com/private-desert-safari-dubai/

2019-12-12 11:59:21    michal

Bardzo ładna aranżacja. Nowocześnie a zarazem ciepło. Bardzo duża rolę odgrywają detale, m.in. listwy przypodłogowe. Polecam profile z linkDodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Projekty i realizacje

Jak zaaranżować luksusowe wnętrze? Realizacja ernestrust

2020-06-30

Drewno i materiały drewnopochodne to od dawna doskonały sposób na wykończenie wnętrz, nadający… »

Optymistyczne wnętrza Apartamenty Twins na wynajem

2020-06-30

Niecodzienna, pełna wyrazu i temperamentu paleta barw, starannie dobrane „sympatyczne” meble i… »

Wieczne lato – Australian boho we wrocławskim domu

2020-06-30

Jeśli określenie „Australian boho” nie przywodzi nam na myśl automatycznych skojarzeń, wyobraźmy… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2020 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro