Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Szafki kuchenne, wyspa na środku, barek – niezbędne elementy każdej otwartej kuchni

Informacje...

2019-08-29  Autor: merkurymarket.pl   Źródło: merkurymarket.pl   Kategoria: Porady, produkty, technologie

Większość nowoczesnych mieszkań wyposażonych jest w otwartą kuchnię, która najczęściej połączona jest z jadalnią lub salonem. To rozwiązanie, które ma naprawdę wiele zalet, a jedną z najbardziej podstawowych jest fakt, że wpływa na wizualne powiększenie obu pomieszczeń (co szczególnie pożądane jest w mniejszych pomieszczeniach). Jak wyposażyć otwartą kuchnię, jakie meble wybrać? Na te pytania odpowiadamy w poniższym artykule. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Szafki kuchenne – element, bez którego ani rusz!

Im więcej korzystamy z kuchni, tym więcej potrzeba na sprzętów. Garnki, patelnie, zastawa stołowa, szklanki i kubki na herbatę i kawę, sztućce, a do tego przyprawy, produkty przydatne przy gotowaniu (makaron, mąka, olej itd.) – wszystko to zajmuje miejsce i musi być gdzieś schowane. Nie każdy może pozwolić sobie na osobne pomieszczenie w stylu spiżarni. Właśnie dlatego szafki kuchenne są idealnych rozwiązaniem, które pozwoli magazynować niezbędne w kuchni przedmioty i produkty. Szafki najczęściej wiszą na wysokości oczu i zabudowują wolną przestrzeń pod kuchennym blatem – dzięki temu mamy łatwy i szybki dostęp do wszystkiego, co akurat może być nam potrzebne. Dobrze pogrupować zawartość szafek wedle intuicyjnego klucza – przyprawy w jednym miejscu, talerze i szklanki w innym itd. Ułatwi nam to życie i przyspieszy poszukiwania. Nie wiesz jaką szafkę wybrać? Szeroki wybór produktów z tej kategorii oferuje sklep internetowy MerkuryMarket.pl:

https://www.merkurymarket.pl/szafki-kuchenne/

Wyspa w centrum kuchni

Wyspa na środku kuchni to ostatni krzyk mody. Nie tylko prezentuje się niezwykle interesująco i nowocześnie, to jeszcze jest rozwiązaniem nad wyraz funkcjonalnym. Zbudowana na planie kwadratu, pozwala na pracę przy każdej krawędzi – jeśli więc często gotujemy w większej grupie, to przy każdej krawędzi wyspy może krzątać się kto inny. Jedna osoba może obierać ziemniaki, w tym czasie druga obrabiać mięso, trzecia – kroić warzywa na sałatkę, a czwarta wyrabiać ciasto na deser. Wyspa to nie tylko dodatkowy blat (czyli stanowisko robocze), ale również dodatkowa przestrzeń na przechowywanie kuchennych gratów: jej wnętrze mogą bowiem wypełniać szafki i szuflady. Wyspa to również dobry pomysł na naturalny sposób oddzielenia kuchni od salonu.

Barek – na granicy dwóch stref

Jeśli poważnie myślimy o symbolicznym rozdzieleniu kuchni od jadalni lub salonu, a nie chcemy mieć wyspy na środku pomieszczenia, to możemy zdecydować się na wykorzystanie barku. Jest to ciekawe estetycznie rozwiązanie, które ma również aspekt funkcjonalny. Barek jest interesujący wizualnie, może skrywać w sobie dodatkową przestrzeń do wykorzystania na przechowywanie kuchennych sprzętów. Dzięki temu, że rozgranicza kuchnię od salonu, zawsze możemy posadzić przy nim naszych gości i krzątając się po kuchni, pozostać z nimi w kontakcie.

Podsumowanie

Wybierając meble do otwartej kuchni, kierujmy się estetyką (byłoby dobrze, gdyby pasowały do umeblowania salonu), a także ich funkcjonalnością. Im mniej rzeczy na widoku, tym lepiej, zadbajmy więc o szafki kuchenne, które pomieszczą wszystkie nasze skarby.

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Porady, produkty, technologie

Mączka bazaltowa w ogrodnictwie - jakie ma zastosowania?

2020-09-11

Mączka bazaltowa jest często używana przez profesjonalne gospodarstwa ogrodnicze i nie wszyscy wiedzą, w jakim… »

Nowości Grand Concept

2020-09-09

Znana Polakom od pokoleń marka Opoczno przedstawia nową serię gresów wielkoformatowych, stworzonych w… »

Stylowa kuchnia od ernestrust

2020-09-09

Gdy myślimy o nowoczesnym stylu, widzimy proste i przejrzyste rozwiązania oraz otwarte przestrzenie bez zbędnych… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2020 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro