Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Uniwersalna kuchnia - w jakim stylu ją urządzić?

Porady i informacje...

2020-02-19  Autor: meblujdom.pl   Źródło: meblujdom.pl   Kategoria: Porady, produkty, technologie

W aranżacji wnętrz i doborze do nich mebli bardzo trudno mówić o jakiejkolwiek uniwersalności. Każdy ma przecież swój gust i swoje potrzeby. Istnieją też różne style urządzania wnętrz. Spróbujmy jednak założyć, że można stworzyć uniwersalną kuchnię – elegancką i funkcjonalną dla każdego. Jak urządzić to pomieszczenie, aby zbliżyć się do tego ideału. Odpowiedzmy sobie wspólnie na to pytanie.

Kolor

Eleganckie meble kuchenne, które mają spodobać się każdemu, powinny być wykonane w neutralnych kolorach. Są to więc wszelkie odcienie bieli i szarości. Dobierając do nich odpowiednie akcesoria, każdy będzie mógł urządzić kuchnię po swojemu i nadać jej nowego wymiaru, bez konieczności wymiany mebli. Kolory te będą pasować do każdych dodatków oraz odnajdą się w każdym stylu i każdej modzie. Śmiało stwierdzić można, że biel, szarość i ich odcienie to ponadczasowość na rynku meblarskim!

Materiał

Na podobną ponadczasowość postawić można pod względem materiału wybranego do własnych mebli. Drewno, szkło, czy kamień również nigdy nie wychodzą z mody i są stosowane w meblach dopasowanych do każdego stylu, niezależnie od mody. Materiały takie są gwarancją stworzenia efektownych, ekskluzywnych mebli kuchennych, jednak bez ekstrawagancji, z zachowaniem odpowiedniego smaku. W przypadku mebli wykonanych z nich również o indywidualnym charakterze wnętrza zadecyduje wszystko to, co do niego dodasz, tworząc własną aranżację.

Budowa

Wyróżnić można pewne elementy, które powinna mieć każda kuchnia i które okażą się praktyczne dla każdego. Nie obejdzie się przecież bez eleganckiego stołu oraz wielu szafek na przybory kuchenne. W tej drugiej kwestii bardzo modne w ostatnim czasie jest praktyczne rozwiązanie w formie kuchennych mebli modułowych. Oznacza to, że kupując meble, samodzielnie wybierasz elementy zestawu z większej dostępnej puli i w każdej chwili możesz nimi manewrować i w razie potrzeby dokupić kolejne. Gdy chcemy zatem urządzić uniwersalną kuchnię, warto postawić na kilka podstawowych, niezbędnych elementów z mebli modułowych, mając w pamięci opcję dokupienia dodatkowych modułów, gdy okaże się to potrzebne, aby dostosować zestaw do własnych potrzeb. W rozkładzie każdej kuchni powinniśmy też wziąć pod uwagę podstawowe sprzęty AGD, bez jakich kuchnia praktycznie nie funkcjonuje, czyli lodówkę oraz piekarnik i kuchenkę.

Tak stworzoną kuchnię z łatwością wpasujesz do projektu mieszkania urządzonego w każdym stylu. To też doskonały pomysł, gdy chcesz sprzedać mieszkanie wraz z wyposażeniem lub je wynająć. Więcej pomysłów na uniwersalną kuchnię znajdziesz na stronie Mebluj Dom.

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Porady, produkty, technologie

Salon kąpielowy nie boi się koloru

2020-07-30

Dzisiejsze luksusowe łazienki są salonami kąpielowymi w pełnym tego słowa znaczeniu. Pożegnaliśmy sterylne… »

Gra światła na szkle. Kolejny świetny projekt studia DECHEM dla AQForm

2020-07-30

Krągłości są na czasie! Zwłaszcza we wnętrzu i zwłaszcza jeśli mówimy o oświetleniu. Geometryczne… »

W stylu domku na wsi

2020-07-30

Dla osób ceniących naturę i proste życie na wsi najlepszym wyborem jest styl rustykalny. Definiują go… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2020 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro