Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Na jakie rzeczy należy zwrócić uwagę podczas wybierania sejfu na broń?

Porady i informacje...

2020-04-14  Autor: sejfexpert.pl   Źródło: sejfexpert.pl   Kategoria: Porady, produkty, technologie

Najważniejsze jest, aby zakupiony sejf jak najlepiej spełniał swoją funkcję, czyli zapewniał bezpieczne przechowywanie broni. W tym celu warto zwrócić szczególną uwagę na atesty. Jeśli kupimy sejf bez atestu i oznaczeń złamiemy prawo. Każdy sejf posiadający atest, gwarantuje bezpieczeństwo przechowywanych w nim przedmiotów oraz uniemożliwia dostęp do jego zawartości osobom niepowołanym. To co każdy posiadacz broni powinien wiedzieć w tym temacie jest fakt, że wedle polskiego prawa broń musisz być przechowywać w sejfie o klasie odporności S1 lub wyższej. Jeżeli właściciel broni nie spełnia warunków przechowywania broni palnej, to na mocy Ustawy o Broni i Amunicji może być ukarany grzywną lub utracić pozwolenie na broń.

Wielkość sejfu

Innymi czynnikiem, który ma duże znaczenie podczas kupowania sejfu jest jego wielkość. Powinna być dopasowana do ilości oraz rodzaju broni, którą chcemy w nim umieścić. Jeśli dysponujemy tylko jedną sztukę broni krótkiej, można zdecydować się na kasetki na broń. Spełnia ona wszelkie normy bezpieczeństwa i jest dozwolona przez prawo. Taką kasetkę można  umieścić w szafie, dzięki temu będzie niewidoczna. Jest to także bardzo ekonomiczne rozwiązanie, jej cena wynosi około 400 złotych.

W przypadku posiadania broni długiej lub też większej ilości broni krótkiej należy wybrać większy model sejfu. Do przechowywania broni długiej dobrze sprawdzi się wąski, wysoki sejf na broń. Dal osób chcących zabezpieczyć większą ilość broni, najlepiej sprawdzą się sejfy o dużych wymiarach. Tego typu duże, stojące sejfy na broń są czasem nazywane szafą na broń. Przed zakupem sejfu, warto się zastanowić, czy z czasem nasza kolekcja broni nie będzie się powiększać.

Rodzaj zabezpieczenia sejfu

Rodzaj wbudowanego zamka, jest kolejnym czynnikiem mającym znaczenie podczas wyboru odpowiedniego dla nas sejfu. Producenci oferują kila typów zamków np.: zamek na szyfr, zamek kluczowy, zamek biometryczny. Najczęściej możemy spotkać się z zamkiem  kluczowym, który niestety nie jest zbyt wygodny w użytkowaniu, jest za to tani. Dodatkowo posiadacz takiego sejfu cały czas musi pilnować klucza. W przypadku zagubienia klucza można mieś spore problemy z dostępem do zawartości sejfu. Lepszym rozwiązaniem jest model z wbudowanym zamkiem na szyfr. To zamek posiadający pokrętło, na którym umieszczono numerację. Taki model zamka jest najczęściej mechaniczny i nie wymaga żadnego zasilania elektrycznego.

W celu otworzenia takiego zamka, trzeba kilka razy pokręcić jego pokrętłem, za każdym razem dbając o precyzję. Takie sejfy pozwalają uniknąć ryzyka z zagubieniem kluczem. Jest to bardzo chętnie wybierana metoda zabezpieczenia sejfu. Najbezpieczniejsze, jednak także najdroższe zamki  są  oparte na analizie danych biometrycznych np. odcisk palca.  Jest to bezdyskusyjnie najbezpieczniejszy zamek, osoby niepowołane nie mają możliwości dostania się do zawartości takiego sejfu. Jest to również bardzo wygodny model zabezpieczenia, nie trzeba zapamiętywać żadnych haseł, ani nie musimy pilnować kluczy do sejfu.

W jaki sposób można zamontować sejf na broń?

Sposób montażu sejfu w dużej mierze jest uzależniony od tego, jaki efekt końcowy wystroju chcemy uzyskać. Jeśli nie chcemy przesadnie chwalić się posiadaną kolekcją broni palnej, idealnie sprawdzi się sejf ścienny lub meblowy. Takie rodzaje sejfów na broń umożliwią dyskretne schowanie go przed osobami niepożądanymi. Zupełnie przeciwny efekt uzyskamy wybierając eleganckie, bardzo dekoracyjne szafy przeszklone ze szkła pancernego. Przechowywanie boni w taki sposób będzie stanowiło element aranżacji całego pomieszczenia. Tego typu modele  niestety nie należą do najtańszych. Przed montażem sejfu ściennego należy sprawdzić parametry techniczne budynku i grubość ścian ze względu na sporą wagę sejfu.

Autor
Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem internetowym www.sejfexpert.pl - oferującym szeroki wybór sejfów, kas oraz szaf pancernych.

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Porady, produkty, technologie

Salon kąpielowy nie boi się koloru

2020-07-30

Dzisiejsze luksusowe łazienki są salonami kąpielowymi w pełnym tego słowa znaczeniu. Pożegnaliśmy sterylne… »

Gra światła na szkle. Kolejny świetny projekt studia DECHEM dla AQForm

2020-07-30

Krągłości są na czasie! Zwłaszcza we wnętrzu i zwłaszcza jeśli mówimy o oświetleniu. Geometryczne… »

W stylu domku na wsi

2020-07-30

Dla osób ceniących naturę i proste życie na wsi najlepszym wyborem jest styl rustykalny. Definiują go… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2020 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro