Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Od deski do deski, czyli domowa biblioteczka

Porady i informacje...

2020-04-29  Autor: Autor zewnętrzny   Źródło: Autor zewnętrzny   Kategoria: Porady, produkty, technologie

Jeśli czytanie jest najpiękniejszą zabawą, jaką sobie ludzkość wymyśliła – jak uważała Wisława Szymborska – warto zadbać o równie atrakcyjną oprawę dla naszych literackich zbiorów. Biblioteczka, od wieków stanowiąca chlubę domu, dziś znów zyskuje na znaczeniu, bo obcowanie z książką to przecież kwintesencja domowej rozrywki. Masywne regały, które udźwigną niejeden tom; przeszklone witryny chroniące cenne okazy czy delikatne, nowoczesne półki na książki i dekoracje – w ofercie Komandora znajdą coś dla siebie i zagorzali tradycjonaliści, i tropiciele najnowszych wnętrzarskich trendów. Bez względu na literackie upodobania.

Czerpiąc z tradycji

Na myśl o klasycznej domowej biblioteczce przed oczami stają zapewne masywne półki w ciemnym drewnie – eleganckie, majestatyczne, zdolne pomieścić pokaźne zbiory. I w takiej wersji odnajdą się w domach miłośników sprawdzonego konserwatyzmu stylistycznego. Natomiast dla tych, którzy lubią czerpać z tradycji, ale w ramach nieco bardziej uwspółcześnionej estetyki, polecamy młodszą siostrę tradycyjnej biblioteki. Jaśniejsza, lżejsza w swoim wyrazie i korzystająca z wygodnych rozwiązań, jak przesuwne drzwi wypełnione szkłem, ma szansę przypaść do gustu szerszemu gronu odbiorców. Jeśli zależy nam na zachowaniu klasycznego elementu, wykorzystajmy motywy sztukateryjne i szprosy naklejane na drzwiach. Będą ciekawym akcentem, który nada biblioteczce sznytu tradycji. Dzięki temu świetnie odnajdzie się ona w towarzystwie wciąż bardzo modnego kultowego fotela uszaka, kominka, przydatnej lampy i galerii pamiątkowych fotografii. Tak urządzony kącik czytelniczy zaprasza do spędzenia niejednego wieczoru z książką w ręku, grzejąc się w cieple udomowionego ognia i rodzinnej atmosfery.

Nowoczesność prostej formy

Dla zwolenników bardziej nowoczesnych form i rozwiązań Komandor ma w ofercie bibliotekę o minimalistycznym, prostym kształcie, ale z miejscem na nie mniej rozbudowane kolekcje dzieł literatury. Współcześnie rozumiana domowa czytelnia to wysoki regał zabudowany od podłogi do sufitu. Dzięki temu otrzymujemy przestrzeń, w której z powodzeniem zmieścimy zarówno dumnie wyeksponowane za szkłem tomy książek albo fotograficzne albumy, jak i segregatory czy inne materiały do pracy sprytnie schowane w modułach zamykanych pełnymi drzwiami. Wszystko posegregowane, poukładane i widoczne tylko tam, gdzie tego chcemy. Uchylne drzwi z ramkami w tego typu domowej biblioteczce są wyjątkowo praktyczne i atrakcyjne wizualnie. Z jednej strony doskonale chronią książki przed zanieczyszczeniem i kurzem, z drugiej ciekawie podkreślają bryłę mebla. Grafitowe lub czarne ramki otaczające szkło to detal, który pozwoli wpisać ten rodzaj zabudowy w przestrzeń stworzoną przez i dla zwolenników współczesnego stylu.

Na topie

I w końcu ten rodzaj umeblowania, który sytuuje się stylistycznie najdalej od domowej czytelni w jej tradycyjnym rozumieniu, a jednocześnie bez zarzutu spełniający swą funkcję. To coś dla tych, którzy lubią niezobowiązującą prostotę, ażurowe formy, zdecydowaną kolorystykę i nieco surowe w swoim wyrazie materiały, czyli biblioteczka z mocnym industrialnym akcentem. Systemy do zabudowy wnętrz, które z impetem wkroczyły nie tylko do garderób czy kuchni, ale także na salony, stanowią tu ciekawą alternatywę dla klasyki. Znacznie bardziej elastyczne w ramach kombinacji układu, systemy takie jak Orto marki Komandor to idealny materiał do tworzenia designerskich, nowoczesnych domowych regałów na książki, ale też magazyny, rośliny, rzeźby czy inne elementy dekoracyjne. Łatwo adaptują się do wnętrz, przyjmują dowolny wymiar, a w połączeniu zarówno z płytą, jak i ze szkłem, tworzą bardzo oryginalne konstrukcje, zdradzające indywidualny rys właściciela. Jednak bez względu na to, czy przywiązani do tradycji zdecydujemy się na klasyczne regały czy też powodowani potrzebą zmian wybierzemy nowatorskie rozwiązania, jedno pozostanie niezmienne – cieszący oczy widok grzbietów ukochanych książek.

 

Czytaj także:

Fotel wiszący to najnowszy trend na rynku wnętrzarskim!

Fotel podwieszany to najnowszy trend, który zdominował rynek wnętrzarski. Przypadł on do gustu wielu konsumentom, zarówno dzieciom, jak i ....

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Porady, produkty, technologie

Salon kąpielowy nie boi się koloru

2020-07-30

Dzisiejsze luksusowe łazienki są salonami kąpielowymi w pełnym tego słowa znaczeniu. Pożegnaliśmy sterylne… »

Gra światła na szkle. Kolejny świetny projekt studia DECHEM dla AQForm

2020-07-30

Krągłości są na czasie! Zwłaszcza we wnętrzu i zwłaszcza jeśli mówimy o oświetleniu. Geometryczne… »

W stylu domku na wsi

2020-07-30

Dla osób ceniących naturę i proste życie na wsi najlepszym wyborem jest styl rustykalny. Definiują go… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2020 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro