Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Jak inteligentny sprzęt AGD może pomóc oszczędzać energię i chronić naszą planetę, aby każdy dzień był Dniem Ziemi?

Informacje...

2020-04-25  Autor: Autor zewnętrzny   Źródło: Autor zewnętrzny   Kategoria: Porady, produkty, technologie

Dzień Ziemi obchodzimy już od 50 lat, a jego przesłanie nabiera coraz większej wagi. Wiele osób zastanawia się, jak może przyczynić się do zapewnienia lepszej przyszłości naszej planety. Działania mające na celu jej ochronę można rozpocząć we własnym domu, m.in. korzystając z inteligentnych, energooszczędnych urządzeń. Nawet z pozoru małe zmiany mogą zaowocować dużymi korzyściami.

1. Połącz domowe urządzenia z Internetem

Wiele osób wychodząc z domu zapomina wyłączyć oświetlenie, klimatyzację czy ogrzewanie, przez co marnuje nie tylko pieniądze, ale także cenne zasoby naturalne. Z pomocą przychodzą inteligentne i łatwe w obsłudze urządzenia, którymi można sterować z dowolnego miejsca za pomocą smartfona. Inteligentne termostaty oraz lampy umożliwiają zdalne sterowanie temperaturą i oświetleniem oraz konfigurowanie programów sterowania czasowego z poziomu naszego smartfona. Pracą inteligentnych urządzeń, od klimatyzatorów po pralki, można też efektywnie zarządzać przy użyciu jednej, łatwej w obsłudze aplikacji – takiej jak LG ThinQ. Pozwala ona w łatwy sposób zarządzać naszym domem, sprawdzić na przykład czy telewizor został wyłączony lub zmienić ustawienia klimatyzacji – wszystko po to, by zapobiec marnowaniu energii. W aplikacji można również pobierać dedykowane programy dla pralki lub suszarki do ubrań, które pozwalającą zminimalizować zużycie wody.

2. Zadbaj o dobry stan techniczny urządzeń

Utrzymywanie dobrego stanu technicznego sprzętu AGD, takiego jak pralki, suszarki do ubrań czy lodówki, ma korzystny wpływ na środowisko, ponieważ gwarantuje wydajną i energooszczędną pracę urządzeń. Pomocne są przy tym rozwiązania, takie jak proaktywna funkcja diagnostyczna Proactive Customer Care, która przypomina użytkownikom o regularnym wykonywaniu czynności konserwacyjnych oraz wyświetla wskazówki dotyczące zapobiegania awariom, pomagając w zapewnieniu optymalnej i niezawodnej pracy urządzenia. Na przykład, gdy funkcja Proactive Customer Care wykryje zmniejszony przepływ powietrza w suszarce do ubrań, użytkownik otrzymuje ostrzeżenie wraz z informacjami o sposobie rozwiązania problemu, dzięki czemu może przywrócić optymalną skuteczność suszenia i uniknąć marnowania energii. Jeśli natomiast do prania użyto zbyt dużej ilości detergentu, funkcja diagnostyczna wyświetli ostrzeżenie oraz informacje o prawidłowym dozowaniu środków piorących, aby zapobiec przeciążeniu pralki, która z powodu nadmiernej ilości detergentu często włącza dodatkowy cykl płukania.

3. Korzystaj z energooszczędnych urządzeń AGD

Kupowanie energooszczędnych urządzeń to jeden ze sposobów na wprowadzanie proekologicznych rozwiązań do codziennego życia. Rosnąca dostępność produktów pomaga jeszcze łatwiej troszczyć się o naszą planetę, pozwalając jednocześnie obniżyć rachunki za prąd i wodę. Jakie sprzęty wybrać?

Inteligentne żarówki pozwalają na zapewnienie silnego i proekologicznego oświetlenia w domu, ponieważ są wyjątkowo trwałe i zużywają mniej energii niż te konwencjonalne. Sztuczna inteligencja jest stosowana również w klimatyzatorach. Na przykład, dzięki technologii AI Dual Inverter klimatyzatory LG gwarantują niesamowitą szybkość chłodzenia przy zachowaniu najwyższej możliwej sprawności energetycznej. W zadbaniu o dom przyjazny środowisku pomagają także m.in. inteligentne pralki, takie jak LG Vivace. Charakteryzują się dużą trwałością oraz małym zużyciem energii, których potwierdzeniem jest klasa energetyczna A+++-50%. Z kolei lodówko-zamrażarka LG InstaView Door-in-Door jest zasilana przez unikalny silnik Inverter Linear Compressor. Rewolucyjna liniowa sprężarka inwerterowa oszczędza do 32% energii, jest wyjątkowo trwała i optymalnie reguluje temperaturę wewnątrz lodówki, utrzymując dłużej świeżość przechowywanej żywności.

Dzień Ziemi jest szczególny i wart obchodzenia. Ostatecznie jest jednak wezwaniem do działania, corocznym przypomnieniem, że wszyscy musimy na co dzień troszczyć się o to, aby świat stawał się coraz lepszy. Zaczynając od drobnych zmian w domu możemy pomóc przywrócić równowagę ekologiczną i zachować piękno naszej planety dla przyszłych pokoleń.

Więcej informacji o tym, w jaki sposób inteligentny sprzęt AGD może przyczynić się do ochrony środowiska naturalnego zamieszczono na stronie www.lg.com/us/lg-thinq

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Porady, produkty, technologie

Salon kąpielowy nie boi się koloru

2020-07-30

Dzisiejsze luksusowe łazienki są salonami kąpielowymi w pełnym tego słowa znaczeniu. Pożegnaliśmy sterylne… »

Gra światła na szkle. Kolejny świetny projekt studia DECHEM dla AQForm

2020-07-30

Krągłości są na czasie! Zwłaszcza we wnętrzu i zwłaszcza jeśli mówimy o oświetleniu. Geometryczne… »

W stylu domku na wsi

2020-07-30

Dla osób ceniących naturę i proste życie na wsi najlepszym wyborem jest styl rustykalny. Definiują go… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2020 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro