Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Mocna przyczepność – grunt na niechłonne i trudne podłoża

Informacje...

2020-05-07  Autor: BAUMIT   Źródło: BAUMIT   Kategoria: Porady, produkty, technologie

Odpowiednie przygotowanie podłoża pod tynk, wylewki czy płytki to bardzo ważny etap, istotnie wpływający na jakość i trwałość realizowanych prac. W wielu przypadkach niezbędne jest zastosowania specjalnego podkładu, którego wybór podyktowany jest tym, jakie podłoże chcemy zagruntować. W przypadku trudnych i niechłonnych powierzchni świetnym rozwiązaniem jest preparat wzmacniający przyczepność Baumit SuperPrimer.

Baumit SuperPrimer to wysokiej jakości mostek sczepny w postaci gotowego do użycia, wydajnego podkładu gruntującego, umożliwiający prawidłowe przygotowanie podłoży o niskiej chłonności. Produkt łączy w sobie zalety oraz zakres zastosowania  oferowanych dotychczas gruntów Baumit BetonPrimer i SuperGrund, które zastępuje.

Lista atutów podkładu Baumit SuperPrimer jest długa. Otwierają ją bardzo dobre właściwości robocze i użytkowe, dzięki którym nanoszenie kolejnych warstw nawierzchniowych staje się łatwiejsze, a ich przyczepność do podłoża większa. Dzięki zawartości piasku kwarcowego, po wyschnięciu tworzy on chropowatą powierzchnię, zapewniającą wysoką przyczepność kolejnych warstw, stając się idealną bazą pod tynki cementowo-wapienne (np. Baumit MPI 25), podkłady podłogowe, masy samopoziomujące, a także zaprawy klejowe czy wyrównujące. Szczególnie, jeśli chcemy je zastosować na gładkie powierzchnie betonowe, podłoża niechłonne lub poddawane renowacji, w tym również na tak wymagające płytki ceramiczne, lastryko, glazurowany klinkier czy sztuczny kamień.

Samo zastosowanie produktu jest bardzo łatwe i szybkie – preparat jest gotowy do użycia po dokładnym wymieszaniu – nie należy rozcieńczać go wodą. Aplikacja polega na naniesieniu na całej powierzchni równomiernej warstwy gruntu za pomocą wałka malarskiego lub pędzla. W przypadku dużych powierzchni możemy postawić na metodę natryskową. Ważne, by podłoże, którego przyczepność chcemy poprawić było przed aplikacją gruntu trwałe, suche, czyste i odpylone, a przy tym wolne od wykwitów, spękań oraz resztek preparatów antyadhezyjnych.

Mając na względzie jak wiele czasu spędzamy w zamkniętych pomieszczeniach oraz jak ogromną rolę w tym kontekście odgrywa jakość powietrza, którym w nich oddychamy, na odnotowanie zasługuje również fakt, że Baumit SuperPrimer to produkt posiadający certyfikat EMICODE EC1 PLUS, przyznawany materiałom budowlanym o bardzo niskiej emisji lotnych związków organicznych. Jeśli zatem zależy nam na wysokim standardzie, a do tego bliska jest nam idea zdrowego mieszkania, to z pewnością jest to rozwiązanie, którym warto się zainteresować.

Bez względu na to, z jakim zakresem prac przyjdzie nam się zmierzyć pamiętajmy, że najlepsze rezultaty osiąga się stosując rozwiązania systemowe, które są badane pod kątem ich współdziałania i zapewniania maksymalnego efektu. Stosowanie produktów od jednego producenta na każdym etapie prac gwarantuje optymalne właściwości użytkowe i funkcjonalność przez wiele lat.


www.baumit.com 
www.facebook.com/BaumitPolska

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Porady, produkty, technologie

Salon kąpielowy nie boi się koloru

2020-07-30

Dzisiejsze luksusowe łazienki są salonami kąpielowymi w pełnym tego słowa znaczeniu. Pożegnaliśmy sterylne… »

Gra światła na szkle. Kolejny świetny projekt studia DECHEM dla AQForm

2020-07-30

Krągłości są na czasie! Zwłaszcza we wnętrzu i zwłaszcza jeśli mówimy o oświetleniu. Geometryczne… »

W stylu domku na wsi

2020-07-30

Dla osób ceniących naturę i proste życie na wsi najlepszym wyborem jest styl rustykalny. Definiują go… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2020 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro