Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Właściwa pielęgnacja ogrodu a piękne rośliny

Porady i informacje...

2020-05-18  Autor: azallo.pl   Źródło: azallo.pl   Kategoria: Porady, produkty, technologie

Piękny i zadbany ogród, w którym wzrastają dorodne kwiaty oraz krzewy to chluba każdego miłośnika roślin. Aby móc cieszyć się z posiadania okazałego ogrodu, warto zadbać o jego właściwą pielęgnację.

Pielęgnacja ogrodu a piękne i okazałe rośliny

Wszystkie rośliny znajdujące się w ogrodzie nieustannie wymagają właściwej pielęgnacji. Tylko bowiem wówczas poszczególne kwiaty rabatowe, krzewy zielone, drzewa oraz warzywa będą cieszyć się zdrowym i okazałym wyglądem. Niektóre gatunki roślin ogrodowych są nieco mniej wymagające, a inne z kolei potrzebują znacznie większej pielęgnacji. Niemniej niezależnie od tego, jakie posiadamy rośliny w ogrodzie, warto zawsze zadbać o ich prawidłowy rozwój. Wśród wielu czynności powszechnie wykonywanych w ogrodzie niezwykle ważne jest odpowiednie podlewanie oraz nawożenie. Każda dawka nawozu oraz wody musi być zawsze stosownie dopasowana do wymagań poszczególnych gatunków roślin.

Ponadto do pielęgnacji ogrodu zalicza się także przycinanie wciąż rozrastających się gałęzi drzew oraz krzewów. Zabieg ten ma na celu usuwanie chorych pędów, a dzięki temu poszczególne rośliny są pobudzane do prawidłowego rozwoju. Do innych, niezbędnych zabiegów zalicza się ściółkowanie, przesadzanie roślin oraz usuwanie chwastów.

Podlewanie roślin ogrodowych

Podlewanie, zwłaszcza w sezonie letnim kiedy to na dworze jest bardzo gorąco oraz sucho odgrywa zasadniczą rolę. Warto zawsze pamiętać o tym, że ilość wody dostarczanej poszczególnym roślinom powinna być zawsze odpowiednio dopasowana do danego gatunku. Niektóre rośliny potrzebują bowiem znacznie więcej wilgoci, a inne z kolei mają znacznie mniejsze wymagania. Najlepsza pora do podlewania roślin to poranek oraz późne godziny popołudniowe, kiedy to słońce świeci nieco mniej.

Nawożenie roślin ogrodowych

Drugą istotną czynnością, którą trzeba wykonywać w każdym przydomowym ogrodzie jest regularne nawożenie. Nawozy, które to można wykorzystać do użyźnienia gleby dzielą się mineralne i organiczne.

Nawozy mineralne to inaczej nawozy sztuczne, które to można zakupić w każdym sklepie ogrodniczym. Tego typu preparaty są tworzone przede wszystkim z myślą o ogrodnikach, którzy to pragną posiadać w swym ogrodzie piękne oraz dorodne rośliny. Dostępne na rynku nawozy zawierają w swoim składzie poszczególne mieszanki składników odpowiednie do różnych odmian roślin.

Z kolei nawożenie organiczne to inaczej nawożenie naturalne. Do tego celu wykorzystuje się przede wszystkim obornik, gnojówkę oraz kompost. Ponadto doskonałym naturalnym nawozem dla wszystkich roślin są odchody kurze oraz gołębie. Zarówno nawożenie organiczne, jak i mineralne pozwala na dostarczenie poszczególnym roślinom ogrodowym niezbędnych składników pokarmowych przyczyniających się do ich obfitego wzrostu.

Przycinanie roślin

Kolejną, niezwykle ważną czynnością, którą trzeba od czasu do czasu wykonywać w ogrodzie jest przycinanie, które to obejmuje poszczególne drzewa oraz krzewy. Przycinanie dzieli się na kilka różnorodnych zabiegów. Pierwszym z nich jest przycinanie pielęgnacyjne, które to ma przede wszystkim na celu usunięcie chorych i zniszczonych pędów. Niezwykle ważne jest także przycinanie formujące, którego zadaniem jest uzyskanie równomiernego rozłożenia gałęzi. Z kolei prześwietlanie polega na rozluźnieniu korony drzewa czy krzewu w taki sposób, aby docierało do nich więcej światła. Właściwa pielęgnacja pozwala na to, aby każdego dnia cieszyć się z posiadania pięknego oraz zadbanego ogrodu.

Autor
Autorem publikacji jest internetowy sklep ogrodniczy Azallo.pl oferujący niemal 6000 produktów do domu i ogrodu


Czytaj także:

Wspólne biesiadowanie przy grillu w ogrodzie lub na tarasie brzmi jak cudowny sposób na spędzenie czasu z rodzina oraz przyjaciółmi. Często jednak zdarza się tak, że ... =>

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Porady, produkty, technologie

Salon kąpielowy nie boi się koloru

2020-07-30

Dzisiejsze luksusowe łazienki są salonami kąpielowymi w pełnym tego słowa znaczeniu. Pożegnaliśmy sterylne… »

Gra światła na szkle. Kolejny świetny projekt studia DECHEM dla AQForm

2020-07-30

Krągłości są na czasie! Zwłaszcza we wnętrzu i zwłaszcza jeśli mówimy o oświetleniu. Geometryczne… »

W stylu domku na wsi

2020-07-30

Dla osób ceniących naturę i proste życie na wsi najlepszym wyborem jest styl rustykalny. Definiują go… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2020 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro