Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Najlepsze grzejniki elektryczne

Porady i informacje...

2021-11-24  Autor: Materiał zewnętrzny   Źródło: Materiał zewnętrzny   Kategoria: Porady, produkty, technologie

Grzejnik elektryczny to urządzenie, które może być podstawowym źródłem ciepła w mieszkaniu, domu lub firmie. Może być również dodatkowym lub alternatywnym sprzętem, które jest wykorzystywane w sezonach przejściowych lub też wtedy, gdy ogrzewanie standardowe jest niewystarczające. Warto sięgać wówczas po energooszczędne grzejniki, bo o elektrycznych sprzętach najczęściej myślimy w kontekście wysokich rachunków za prąd. Parametry zużycia stają się niezwykle ważne, a przyjemne ciepło będzie się kojarzyć tylko z komfortem i przyjemnością. Producenci oferują bardzo różnorodne grzejniki konwektorowe, a wybór konkretnych zawsze powinien być dopasowany do swoich potrzeb. Modele mogą się różnić między sobą sposobem działania czy funkcjonalnością. Niezwykle ważnym parametrem przekładającym się na efektywność jest natomiast moc grzejnika.

 

Jak dopasować najlepszy grzejnik elektryczny?

Na rynku można znaleźć różnorodne grzejniki elektryczne. Producenci stawiają na kompaktowość, funkcjonalność, ekonomiczność. Klienci chętnie sięgają po grzejniki olejowe. Potrafią one utrzymać odpowiednią temperaturę przez dłuższy czas, choć nagrzewają się stosunkowo długo. Warto pamiętać o tym, że tylko wtedy pobiera energię elektryczną i z tego względu wiele modeli jest energooszczędne. Poza tym te urządzenia są mobilne. Kółka i uchwyt pozwalają umieścić je wszędzie tam, gdzie się chce, a ciepłe powietrze rozchodzi się po pomieszczeniach. Popularnością cieszą Się niedrogie grzejniki konwektorowe. Są dostępne w wersji wolnostojącej i można je również powiesić na ścianie. Ten rodzaj urządzenia podgrzewa chłodne powietrze, a tym samym sprawia, że we wnętrzach robi się szybko ciepło. Sam system grzewczy jest efektywny, a regulacja temperatury pozwala określić wskazany poziom. Natomiast halogenowe piecyki elektryczne – czyli tak zwane promienniki, do ogrzewania wykorzystywać będą radiację i promieniowanie podczerwone. To idealna opcja do mniejszych wnętrz, a przede wszystkim mają zastosowanie punktowe. Inną alternatywą są grzejniki ceramiczne.

Postaw na energooszczędne grzejniki

Grzejniki łazienkowe, biurowe czy pokojowe mają za zadanie zapewnić komfort cieplny w pomieszczeniu. W sklepach można znaleźć wymienione piecyki elektryczne https://www.neonet.pl/sprzet-grzejny/termowentylatory.html oraz farelki, kominki elektryczne czy inne urządzenia doskonałe na sezon grzewczy i sprawdzające się także poza nim. Mogą być wyposażone w termostat oraz wyłącznik czasowy. Niektóre świetnie sprawdzą się w mniejszych pomieszczeniach, a inne będą doskonałe w większych wnętrzach. Oczywiście nie wszystkie urządzenia będą dobrym wyborem w każdym wnętrzu i dlatego zawsze trzeba wziąć pod uwagę specyfika i wielkość pomieszczenia, nasze oczekiwania oraz energooszczędność. Istotna będzie także moc maksymalna grzejnika.

Czym wyróżniają się grzejniki konwektorowe?

Przy wyborze grzejnika do łazienki czy innych pomieszczeń warto zwrócić uwagę na szczegółowe parametry. To one odpowiadają za to, jak szybko we wnętrzu zrobi się ciepło. Spośród wszystkich parametrów najważniejsza jest moc urządzenia. Im będzie wyższa, tym grzejnik szybciej osiągnie wysoką temperaturę. Zawsze jednak należy się kierować własnymi potrzebami i metrażem, jaki będzie ogrzewany przez termowentylator. Z drugiej strony warto także pamiętać, że lepiej jest wybrać dwa lub trzy mniejsze grzejniki, które będą równomiernie pracować niż jedno większe urządzenie. Poza tym zawsze trzeba wziąć pod uwagę przeznaczenie urządzenia. To jest szczególnie istotne w momencie, gdy wybiera się termowentylator do łazienki lub zapylonej pracowni. Najczęściej w tym pierwszym miejscu pojawiają się energooszczędne grzejniki ścienne. Świetnie sprawdzają się przy suszeniu ręczników oraz sprawiają, że wnętrze nabiera przyjemnej temperatury tak idealnej przy zabiegach higienicznych czy pielęgnacyjnych. W miejscach o dużym zapyleniu świetnie sprawdzać się będzie grzejnik olejowy. Oczywiście najłatwiej jest dobrać produkty do biura, salonu czy sypialni. Ważnym parametrem jest także to, czy grzejnik posiada termostat i regulację temperatury i mocy działania. Wiele piecyków elektrycznych, kaloryferów olejowych lub promienników są wyposażone w dwu lub trzystopniowy system działania, a nowoczesne sprzęty mogą mieć także panele elektroniczne, które sprawdzają się do precyzyjnego ustalania temperatury w pomieszczeniu. Popularnością cieszą się także grzejniki, którymi można sterować za pomocą pilota.

Modne grzejniki łazienkowe

Warto również sprawdzić długość przewodu zasilającego oraz to, w jaki sposób nawija się kabel na grzejnik. To szczególnie ważne, gdy wybieramy urządzenie mobilne, które będzie często przestawianie. Z tą funkcją związane są również wymiary sprzętu. Niektóre grzejniki są niewielkie, lekkie i smukłe. Oczywiście znaleźć można też te duże i ciężkie. Wybór idealnej opcji nie jest tylko kwestią estetyki, ponieważ zawsze kluczowa będzie moc urządzenia. To duże może niekoniecznie być najbardziej efektywne. Natomiast grzejniki, które mają być mobilne, muszą posiadać kółka albo uchwyt do przenoszenia.

 

Czytaj także: Kredyt hipoteczny – dlaczego warto skorzystać?

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Porady, produkty, technologie

Te Iglaki Sprawią, Że Twój Ogród Będzie Wyglądał Jak z Bajki!

2024-06-05

Iglaki to niezwykle różnorodna grupa roślin, która dzięki swojej wiecznie zielonej naturze i… »

Kwiaty w doniczkach ozdobnych - ożyw Twój salon naturą

2024-05-16

W dziedzinie projektowania wnętrz, gdzie dominują obrazy ścienne, meble i wykończenia, istnieje subtelny, ale… »

Jak wybrać drzwi wewnętrzne?

2024-05-16

Wstęp: Wybór odpowiednich drzwi wewnętrznych jest istotnym elementem aranżacji wnętrz, wpływającym na… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2024 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro