Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Oprogramowanie PointCab — szybkie i sprawne przetwarzanie chmur punktów.

Informacje

2022-02-09  Autor: pointcab.pl   Źródło: pointcab.pl   Kategoria: Porady, produkty, technologie

PointCab to oprogramowanie działające w środowisku BIM, które zapewnia szybką i sprawną reprezentację chmur punktów w wyniku procesu skanowania laserowego. Ponadto oprogramowanie PointCab umożliwia przetwarzanie i obróbkę nawet największych chmur punktów i bezpośredni transfer danych chmury punktów do każdego rodzaju oprogramowania CAD i BIM.

Od samego początku funkcjonowania PointCab GmbH wyznaczał kierunek, by stać się wiodącą firmą na rynku twórców specjalistycznego oprogramowania, które służy do optymalizacji pracy z naziemnymi skanerami laserowymi oraz do analizy procesów obróbki chmury punktów. Celem producenta było stworzenie takiego środowiska, aby każdy skaner laserowy był kompatybilny z oprogramowaniem CAD. Dlatego też powstał program PointCab, który jest niezależnym, prostym w obsłudze narzędziem z własnym formatem do przetwarzania chmury punktów.

Oprogramowanie PointCab przetwarza dane ze wszystkich dostępnych na rynku naziemnych skanerów laserowych, mobilnych systemów mapowania, skanerów ręcznych oraz dronów, a Wyeksportowane wyniki są zgodne ze wszystkimi popularnymi systemami CAD i BIM. Ponadto oprogramowanie PointCab charakteryzuje się wysoką wydajnością i jest łatwe do nauczenia nawet dla początkujących dzięki intuicyjnemu interfejsowi użytkownika.

Oprogramowanie PointCab jest bardzo proste i intuicyjne w użyciu. Niezależnie czy wykorzystywane jest przez osobę poczatkującą czy też doświadczonego specjalistę. Jest to wielka zaleta oprogramowania do modelowania chmur punktów, gdyż od razu można przystąpić do pracy.

Oprogramowanie do przetwarzania chmur punktów PointCab automatycznie tworzy widok chmury punktów, dlatego też nie ma potrzeby mozolnego nawigowania po chmurze punktów, gdyż struktury i profile są natychmiast widoczne. W związku z tym pomiary mogą być wykonywane szybko i precyzyjnie. Metoda ortofotomapy również czas potrzebny na obliczenia, co pozwala na uzyskanie wyników w rekordowym czasie bez utraty ważnych informacji 3D z chmury punktów. 

W zależności od tego czy jesteś poczatkującym specjalistą czy też doświadczonym pracownikiem, jest możliwość wyboru odpowiedniego pakietu oprogramowania do przetwarzania chmur punktów.

Przetwarzanie chmury punktów w oprogramowaniu PointCab Suite

PointCab Suite to idealne rozwiązanie podstawowe do wydajnego przetwarzania chmur punktów. Dzięki funkcjonalnościom tego pakietu można tworzyć szczegółowe plany 2D, plany pięter i widoki elewacji w bardzo krótkim czasie. Oprogramowanie zawiera wiele przydatnych funkcji np. do wykonywania pomiarów, praktyczne narzędzia do eksportu i wykonywania WebExportów itp., a dzięki modułowej strukturze oprogramowanie można w razie potrzeby dostosować do konkretnych zapotrzebowań.

Przetwarzanie chmury punktów w oprogramowaniu PointCab 3DPro

Dzięki oprogramowaniu PointCab 3DPro użytkownik zyskuje pełen zakres funkcji do generowania planów 2D i modeli 3D z dużych, złożonych chmur punktów. Dzięki zawartym w nim funkcjom wydobywanie niezbędnych informacji z chmur punktów nigdy nie było łatwiejsze. Niezależnie od tego, czy jest to funkcja 2D czy 3D, PointCab 3DPro przyspiesza przepływ pracy.

Dostawca oprogramowania PointCab w Polsce

Oficjalnym i jedynym dostawcą oprogramowania do przetwarzania chmur punktów w Polsce jest firma BIMfaktoria. Działa na terenie Warszawy i województwa mazowieckiego, a także w Jarosławiu w województwie podkarpackim. BIMfaktoria to przede wszystkim zespół ekspertów: architektów, inżynierów i projektantów, którzy specjalizują się m.in. w przetwarzaniu i obróbce chmur punktów, technikach pomiarowych takich jak skaning laserowy 3D czy też fotogrametria. W ofercie firmy znajdują się również nietypowe usługi, takie jak digitalizacja zabytków znana pod hasłem BIM historyczny. Ponadto BIMfaktoria oferuje usługi modelowania 3D, wdrożenia BIM i sprzedaż oprogramowania do przetwarzania chmur punktów PointCab.

 

 

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Porady, produkty, technologie

Te Iglaki Sprawią, Że Twój Ogród Będzie Wyglądał Jak z Bajki!

2024-06-05

Iglaki to niezwykle różnorodna grupa roślin, która dzięki swojej wiecznie zielonej naturze i… »

Kwiaty w doniczkach ozdobnych - ożyw Twój salon naturą

2024-05-16

W dziedzinie projektowania wnętrz, gdzie dominują obrazy ścienne, meble i wykończenia, istnieje subtelny, ale… »

Jak wybrać drzwi wewnętrzne?

2024-05-16

Wstęp: Wybór odpowiednich drzwi wewnętrznych jest istotnym elementem aranżacji wnętrz, wpływającym na… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2024 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro