Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Inspiracje wnętrzarskie - betonowa łazienka

Informacje

2022-04-08  Autor: Materiał zewnętrzny   Źródło: gorazdze.pl/pl   Kategoria: Porady, produkty, technologie

Łazienka to jedno z kluczowych miejsc w każdym mieszkaniu, a pomysłów na jej urządzenie nie brakuje. Do wykończenia wykorzystuje się przede wszystkim uniwersalne płytki ceramiczne oraz kamień, ale tak naprawdę inspirujących rozwiązań jest znacznie więcej, np. beton, który idealnie wpisuje się w najnowsze trendy w urządzaniu wnętrz, a przy tym jest również bardzo funkcjonalny.

Beton jako źródło inspiracji w łazienkach

Wykorzystanie betonu w takim pomieszczeniu jak łazienka to nie tylko surowy i wylany na przykład na posadzkę beton architektoniczny, który zamówimy w takich miejscach jak betoniarnia. Wrocław zdecydowanie oferuje pod tym względem znacznie więcej możliwości - ten szczególny materiał wykończeniowy dostępny jest w sklepach w bardzo różnorodnych postaciach, dzięki czemu można wykorzystać go na bardzo różne sposoby i uzyskać tym samym wyjątkowe efekty. Jego chłodna i surowa tonacja idealnie dopełnia nowoczesne wnętrza, ale jeśli połączymy go z innymi materiałami, to będzie on świetnie prezentował się także we wnętrzach klasycznych czy stylizowanych. 

Betoniarnia Wrocław - beton architektoniczny na posadzki i ściany 

Najprostszym rozwiązaniem jest zastosowanie betonu na ścianach i posadzkach. Do dyspozycji mamy przede wszystkim beton w postaci tradycyjnych płytek, a także dużych płyt architektonicznych oraz specjalnych okładzin na ściany. Na posadzki i ściany stosuje się także mikrocement. Powierzchnie betonowe mogą odznaczać się gładką, wyszlifowaną strukturą czy efektem zacierania. Materiał ten powinien być również odpowiednio zaimpregnowany, aby warunki panujące w łazience nie wpłynęły negatywnie na jego właściwości. W zależności od upodobań można go więc wykorzystać zarówno na całej przestrzeni, jak i zastosować tylko na fragmentach, np. na podłodze, jednej ścianie czy strefie wydzielonej na wannę lub prysznic. Na pozostałej wolnej przestrzeni można zastosować drewno, kamień czy płytki ceramiczne. 

Odlewane z betonu wanny i umywalki

Jeszcze inne rozwiązania aranżacyjne z wykorzystaniem betonu osiągnie się przy zastosowaniu odlewanych z tego materiału wanien lub umywalek. Jest to propozycja przede wszystkim dla osób, które cenią sobie wyjątkowo surowe, oszczędne, a przy tym także eleganckie wnętrza. Betonowa wanna i umywalka zdecydowanie robią wrażenie - są to proste i geometryczne kształty, które stanowią ważny element loftowych i industrialnych wnętrz. Oczywiście zawsze możemy nieco ocieplić ten klimat, np. dopełniając łazienkę drewnem czy kamieniem. 

Elementy dekoracyjne betonowe 

Betonowe inspiracje sięgają jeszcze dalej. Coraz bardziej popularne stają się na przykład łazienkowe dodatki, które są także elementami dekoracyjnymi. Są to między innymi mydelniczki z betonu, uchwyty na papier toaletowy, pojemniki na mydło w płynie czy płatki kosmetyczne, stojaki na szczoteczki, kubki oraz wiele innych, które całkowicie mogą być wykonane z betonu lub stanowić kombinację z innym materiałem, np. szkłem czy drewnem. Tym samym nasza łazienka zależnie od preferencji może mieć mniej lub bardziej betonowy wymiar.

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Porady, produkty, technologie

Te Iglaki Sprawią, Że Twój Ogród Będzie Wyglądał Jak z Bajki!

2024-06-05

Iglaki to niezwykle różnorodna grupa roślin, która dzięki swojej wiecznie zielonej naturze i… »

Kwiaty w doniczkach ozdobnych - ożyw Twój salon naturą

2024-05-16

W dziedzinie projektowania wnętrz, gdzie dominują obrazy ścienne, meble i wykończenia, istnieje subtelny, ale… »

Jak wybrać drzwi wewnętrzne?

2024-05-16

Wstęp: Wybór odpowiednich drzwi wewnętrznych jest istotnym elementem aranżacji wnętrz, wpływającym na… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2024 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro