Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Lustro drogowe – niewielki przedmiot mający ogromny wpływ na bezpieczeństwo

Porady i informacje

2022-08-26  Autor: pro-city.pl   Źródło: pro-city.pl   Kategoria: Porady, produkty, technologie

Na co dzień prowadząc samochód, często nawet nie zastanawiamy się nad rolą i znaczeniem luster drogowych oraz parkingowych. Wydają się być po prostu nieodłącznym elementem ruchu drogowego – tak, jak sygnalizacja świetlna, czy znaki drogowe. Warto jednak przyjrzeć im się nieco bliżej – ten pozornie niewielki i mało znaczący element, ma bowiem ogromne znaczenie dla dobrej widoczności na drodze, a tym samym dla bezpieczeństwa i komfortu jazdy.

W jakim celu stosuje się lustra drogowe?

Głównym zadaniem luster drogowych oraz luster parkingowych jest zapewnienie kierowcom jak najlepszej widoczności, szczególnie w miejscach, w których jest to utrudnione lub wręcz niemożliwe gołym okiem. Dzięki nim możemy na czas dojrzeć nadjeżdżający samochód np. z niewidocznej strony, bądź zza zakrętu. Stosuje się je także w tak zwanych „martwych punktach” – przestrzeni na drodze, znajdującej się z tyłu oraz z boku samochodu, której nie widać w lusterkach samochodowych.

Lustra drogowe poprawiają poziom bezpieczeństwa na drogach oraz ułatwiają poruszanie się pojazdem. Najczęściej znajdują się na skrzyżowaniach, wjazdach, różnych strefach gdzie panuje ograniczona, niepełna widoczność. Pełnią one także ważną rolę na parkingach, garażach podziemnych – znacznie zwiększając bezpieczeństwo i wygodę parkowania. Dzięki zamontowaniu luster zmniejsza się ryzyko wypadków, kolizji i stłuczek. Pomagają w porę dojrzeć zarówno samochody, jak i pieszych oraz rowerzystów. Znacząco ułatwiają oraz usprawniają także proces parkowania, redukując ryzyko zarysowania swojego bądź czyjegoś auta.

Co wyróżnia dobrej jakości lustra drogowe i parkingowe?

Pozornie wydawać by się mogło, że lustro jak lustro, czego można wobec takiego przedmiotu oczekiwać? Pamiętajmy jednak, że sytuacje na drodze oraz warunki atmosferyczne bywają naprawdę różne. Dobre lustro drogowe musi zatem cechować się właściwościami, które zapewnią mu solidność oraz odporność zarówno na urazy mechaniczne, jak i na najróżniejsze czynniki pogodowe – od mrozów, gradu, po upały, burze, czy mocny wiatr. Muszą być wykonane z naprawdę trwałych i wytrzymałych materiałów. Ważna jest także odpowiednie pochłanianie przez nie ciepła i promieni słonecznych, tak aby nie dochodziło do skraplania się i powstawania pary utrudniającej widoczność oraz do osadzania się szronu i zamarzania nawet przy minusowych temperaturach. Nie bez znaczenia jest także wygodny, szybki i sprawny montaż.

Z jakich tworzyw są najczęściej wykonane?

Jak już wspomnieliśmy, materiał z jakiego są wykonane lustra drogowe i parkingowe ma ogromne znaczenie, jeśli mają one spełniać swoje zadanie w 100%, przez naprawdę długi czas i w najróżniejszych warunkach. Przede wszystkim muszą być nietłukące, odporne na działanie promieni UV, na żółknięcie, na urazy mechaniczne i fizyczne, na zarysowania, pęknięcia, wilgoć i szron, a także na mocne porywy wiatru. Nie odkształcać się, nie wyginać, powinny być także antystatyczne, czyli nieelektryzujące się.

Najczęściej stosowane tworzywa do produkcji tego typu luster to: polymir, stal nierdzewna, spienione PCV, żywica termoplastyczna. Warto dodać także, że mogą występować w różnych kształtach, zarówno owalnych, jak i prostokątnych, a także posiadać różne ramy – w miejscach kiepskiej widoczności, często stosuje się kolory jaskrawe, na przykład biało-czerwony. Dokąd udać się, szukając dobrych luster drogowych oraz parkingowych? Lustra drogowe z Pro-City to gwarancja otrzymania najwyższej jakości produktów, a co za tym idzie – maksimum bezpieczeństwa i jak najlepszej widoczności na drodze.

źródło zdjęć: freepik.com

Wasze opinie

2023-01-06 03:47:59    df35e

[url=https://www.cosplaycina.it/]costumi cinematografici[/url] [url=https://www.ecosplayshop.com/]Cosplay shop[/url] [url=https://www.cosplayhalloween.fr/]Déguisement Cosplay[/url] [url=https://www.erocosplay.de]Kostüm-Cosplay[/url] [url=https://www.cosplayspain.es/]Negozio di cosplay[/url] [url=https://www.ecosplayshop.com/?product=all-might-cosplay-costume-anime-my-hero-academia/]ALL MIGHT Cosplay[/url] [url=https://www.erocosplay.de/?product=venom-symbiote-spider-man-kostuem-peter-parker-black-alien-anzug/]Peter Parker Black Alien Anzug[/url] [url=https://www.cosplayhalloween.fr/?product=demon-slayer-hashibira-inosuke-cosplay-masque-de-visage-complet/]Demon Slayer Cosplay[/url] [url=https://www.cosplaycina.it/categoria-prodotto/costumi-cinematografici/harry-potter/]Harry Potter Cosplay[/url] [url=https://www.cosplayspain.es/?product=pelicula-pajaros-de-presa-harley-quinn-cosplay-peluca-disfraz-accesorios-accesorios/]Harley Quinn Cosplay[/url]

2023-02-17 09:28:38    dfdfsfsefs

[url=http://www.cosplayonlineshop.com/]Quality anime cosplay[/url] [url=https://www.cosplayonline.es/]Beaux vetements de cosplay[/url] [url=https://www.cosplayonlineshop.com/category/movie-costumes/]Legend Of Zelda[/url] [url=https://www.cosplayonline.es/categoria/cosplay-wigs/]Beauty hairstyle[/url] [url=https://www.cosplayonline.es/categoria/game-costumes/]Psychedelic games[/url]


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Porady, produkty, technologie

Kwiaty w doniczkach ozdobnych - ożyw Twój salon naturą

2024-05-16

W dziedzinie projektowania wnętrz, gdzie dominują obrazy ścienne, meble i wykończenia, istnieje subtelny, ale… »

Jak wybrać drzwi wewnętrzne?

2024-05-16

Wstęp: Wybór odpowiednich drzwi wewnętrznych jest istotnym elementem aranżacji wnętrz, wpływającym na… »

Odkryj świat szkła w gastronomii i podkreśl wysoką jakość serwowanych napojów!

2024-03-13

W świecie gastronomii każdy detal ma znaczenie. Od eleganckiego nakrycia stołu po wykwintne kompozycje dań… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2024 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro